10° Kapalı
 • EURO
 • DOLAR

BELEDİYE MECLİS ÜYESİ FİNCANCI’NIN İSTİFASINA İLÇE BAŞKANI BİLGİN’DEN ANINDA MÜDAHALE

AK Parti Uzunköprü İlçe Yönetim Kurulu Üyesi ve Belediye Meclis Üyesi olan Recep Fincancı’nın partisi adına yürüttüğü görevlerinden istifa etiğini duyurmasının ardından olaya müdahale eden İlçe Başkanı Kadir Bilgin, Fincancı’yı istifanın eşiğinden döndürüp partisi adına yaşanması olası bir krizin önüne geçmeyi başardı. FAYDALI OLAMIYORUM DİYEREK İSTİFA ETMİŞTİ 2019 yılında yapılan yerel seçimlerin ardından Belediye Meclisinde […]
Siyaset - 20 Kasım 2021 13:11 A A
AK Parti Uzunköprü İlçe Yönetim Kurulu Üyesi ve Belediye Meclis Üyesi olan Recep Fincancı’nın partisi adına yürüttüğü görevlerinden istifa etiğini duyurmasının ardından olaya müdahale eden İlçe Başkanı Kadir Bilgin, Fincancı’yı istifanın eşiğinden döndürüp partisi adına yaşanması olası bir krizin önüne geçmeyi başardı.
FAYDALI OLAMIYORUM DİYEREK İSTİFA ETMİŞTİ
2019 yılında yapılan yerel seçimlerin ardından Belediye Meclisinde dört üye ile temsil hakkı kazanan AK Parti, seçilmiş belediye meclis üyeleri tarafından ikinci defa yapılan istifa açıklaması ile karşı karşıya kaldı.
2021 yılının Şubat ayında meclis ve parti üyeliğinden istifa eden Orkan Algül’ün ardından bu kez de Algül’ün yerine mevzuat gereği belediye meclis üyeliği görevine getirilen Recep Fincancı’nın partisi adına yürüttüğü görevlerinden istifa ettiğini açıklaması partide adeta şok etkisi yarattı.
“ AK Parti Yönetim Kurulu Üyeliğim ve Belediye Meclis Üyeliğimden halkıma faydalı olmadığımdan dolayı istifa diyorum.” açıklamasıyla sosyal medya hesabı üzerinden partisi adına yürüttüğü görevlerden istifa ettiğini paylaşan Fincancı, bu açıklamasının üzerinden yaklaşık bir saat geçmesinin ardından bu kez de istifa kararından vazgeçtiğini kamuoyuna duyurdu.
İLÇE BAŞKANI BİLGİN, KRİZİ BÜYÜMEDEN ÇÖZDÜ
Partisi tarafından düzenlenen organizasyonda yer almak ve yapımı devam eden Uzunköprü Ergene Şehir Stadyumuna ihtiyaç duyulan kaynağın aktarılması için Pazartesi – Perşembe günleri arasında Ankara’da Bakanlık nezdinde temaslarda bulunan İlçe Başkanı Kadir Bilgin, Ankara dönüşü beklenmedik bir şekilde karşı karşıya kaldığı Fincancı’nın istifasını, parti içinde bir krize dönüşmeden çözmeyi başardı.
İstifa haberini aldığı gibi Recep Fincancı ile bir araya geldiği öğrenilen İlçe Başkanı Bilgin, yapmış olduğu görüşmenin ardından belediye meclis üyesini aldığı istifa kararından vaz geçirmiş olsa da, parti tabanı belediye meclis üyeleri özelinde yaşanan istifa süreçlerinden son derece rahatsızlık duyduğunu yüksek sesle konuşmaya başladı.
FİNCANCI; “İSTİFA KARARIMDAN GERİ DÖNMEMİN NEDENİ BİLGİN’İN DESTEĞİDİR”
Ak Parti İlçe Başkanı Kadir Bilgin’le yapmış olduğu görüşmenin ardından partisi adına yürüttüğü görevlerinden istifa etme kararından vazgeçtiğini kamuoyuyla paylaşan Belediye Meclis Üyesi Recep Fincancı şu açıklamalarda bulundu;
“Sizlerin de bildiği üzere ailemizin büyüğü, babam Cemal Fincancı’yı bundan tam bir yıl önce maalesef Covid-19 salgını nedeniyle kaybettim.
Takdir edersiniz ki babamın vefatının ardından omuzlarıma aldığım ailemin sorumluluk yükünün büyüklüğünün yanında bir yandan da Uzunköprü’ye Belediye Meclis Üyesi ve AK Parti İlçe Yönetim Kurulu üyesi olarak hizmet edebilmenin ağırlığını kısa sürede taşımaya çalıştım.
Bu düşüncelerle de, sorumluluklarımı tam olarak yerine getirememe kaygısıyla partimin bana tebliğ ettiği bu görevlerden istifa ettiğimi duyurdum.
Ancak bu konuda her zaman olduğu gibi AK parti ilçe başkanımız, değerli büyüğüm Kadir Bilgin’in bizzat benimle görüşüp “aldığın bu sorumluluğu birlikte paylaşacağız” diyerek destek vermesi üzerine istifa etme kararımdan vazgeçtim.
Recep Fincancı olarak dün olduğu gibi, bugünden sonra da Her zaman üyesi olmaktan dolayı büyük onur ve mutluluk duyduğum Cumhurbaşkanımız ve genel başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde, AK Parti ailesinin bir neferi olarak bu kutlu dava için mücadelemi her ortamda her zaman sürdüreceğimi beyan ediyorum.”
Siyaset - 13:11 A A
BENZER HABERLER

POPÜLER HABERLER

 • 01
  SYDV-MİLLİ EĞİTİM İŞBİRLİĞİNDEN BİR PROJE DAHA
  Uzunköprü Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ve İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü öğrencilerimizin daha sağlıklı su kullanımına olanak sağlamak için proje hazırlığına başladı. Uzunköprü İlçe Milli Eğitim Müdürü Eralp Akman’ın önerisi ve Uzunköprü Kaymakamı Hakan Yavuz Erdoğan’ın oluru ile gerçekleşecek proje kapsamında 2. Murat İlkokulu, 2. Murat Ortaokulu, Menderes İlkokulu ve Menderes Ortaokulunun musluklarına su […]
 • 02
  MİLLİ EĞİTİM’İN ACI GÜNÜ
  Uzunköprü İlçe Milli Eğitim camiası, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nün mutluluğunu yaşarken, Safiye Erol Ortaokulundan gelen acı haberle sarsıldı. Safiye Erol Orta Okulu 8/A sınıfından Nisa Pilgeci isimli öğrenci, okuldan evine döndüğü esnada yolda yürürken aniden rahatsızlanıp yere düştü. Olay yerine gelen 112 ekipleri ve hastanede sağlık ekiplerinin tüm müdahalelerine rağmen hayata bir türlü tutunamadı. Acılı […]
 • 03
  ALGÜL, İYİ PARTİ SAFLARINA KATILDI
  Şubat ayının sonlarında AK Parti’den ve Belediye Meclisi Üyeliği görevinden istifa eden Orkan Algül, istifa kararının üzerinden yaklaşık 9 ay geçmesinin ardından eşi Ceyda Dedeoğlu Algül ile birlikte İYİ Parti’ye üye oldu. Algül çiftinin üyeliğini sosyal medya hesabından duyuran İYİ Parti Uzunköprü ilçe başkanı İbrahim Erkal hayırlı olsun temennisinde bulunurken şunları kaydetti; “Siyaseti, İYİ insanlarla […]
 • 04
  GAZİ CADDESİ’NE KADIN ELİ DEĞDİ
  Uzunköprü Belediyesi’nin kadın temizlik personelleri, vatandaşlardan da esnaftan da takdir topluyor. O çalışanlardan biri de 4 aydır Belediye çevre ve Temizlik Müdürlüğü emrinde çalışan Elfide Kapıcı. Çalışma bölgesini evi gibi temizleyen Elfide, güler yüzü ile de bölge sakinlerinin ve esnafın sempatisini kazandı. “SOKAKLARI KENDİ EVİM GİBİ TEMİZLİYORUM” İşini severek yaptığını söyleyen ve “Saat 07.00’da buradayım. […]
 • 05
  TALEPLERİ BU KEZ DE MAKAMINDA DİNLEDİ
  Uzunköprü Belediye Başkanı Özlem Becan, Atatürk mahallesi ile başladığı mahalle toplantılarının ardından bu kez de vatandaşların ve çeşitli sivil toplum kuruluşlarının talep ve önerilerini makamında dinledi. “Vatandaşlarımızın problemlerine çözümler üretiyor, şehrimizi halkımız ile birlikte ve şeffaf bir yönetim anlayışıyla yönetiyoruz” diyen Uzunköprü Belediye Başkanı Özlem Becan , yaptığı sosyal medya paylaşımında “En başından beri sosyal […]

YAZARLARIMIZ