• EURO 4.65
 • DOLAR 3.92

Delegesi Başkanına Koştu

AK Parti Uzunköprü İlçe kongresine parti genel merkezinden aldığı güç ile tek liste ile giren İlçe Başkanı Çağatay Yılmaz’a, partililerde kongrede sağladığı yoğun katılım ile desteğini gösterdi. Erken saatlerde ilçe merkez ve köylerinden gelerek kongrenin gerçekleşeceği solonu dolduran partililerin yanı sıra, tek liste olmasına rağmen 400 delegenin oy kullanma hakkının bulunduğu AK Parti Uzunköprü ilçe […]
Siyaset - 19 Ekim 2017 12:33 A A

AK Parti Uzunköprü İlçe kongresine parti genel merkezinden aldığı güç ile tek liste ile giren İlçe Başkanı Çağatay Yılmaz’a, partililerde kongrede sağladığı yoğun katılım ile desteğini gösterdi.
Erken saatlerde ilçe merkez ve köylerinden gelerek kongrenin gerçekleşeceği solonu dolduran partililerin yanı sıra, tek liste olmasına rağmen 400 delegenin oy kullanma hakkının bulunduğu AK Parti Uzunköprü ilçe teşkilatında, AK Parti Genel Merkezinin almış olduğu kararın ne derece doğru olduğunu kanıtlar nitelikte 318 delege oy kullanarak Yılmaz’a olan desteği gözler önüne serdi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, parti yönetim kademelerine yönelik “Metal Yorgunluk” söyleminin ardından birçok il ve ilçe teşkilatlarında görev değişikliği yaşayan AK Parti’de, gözler 6 yıl gibi uzun bir süre ilçe başkanlığı görevini yürüten Çağatay Yılmaz’a çevrilmişti.
Aday olacak mı? Olmayacak mı? Görevden alınacak mı? Tartışmalarına kulaklarını tıkayıp, ilk günkü hevesiyle parti içi ve Uzunköprü’nün geleceğine yönelik çalışmalarına devam eden AK Parti Uzunköprü ilçe başkanı Çağatay Yılmaz, bunun mükâfatını da gerek tekrardan parti genel merkezi tarafından tekrardan aday gösterilmesi gerekse de ilçe kongre delegelerinin gösterdiği ilgi ile almış oldu.
Gerçekleşen kongre sonrasında yüzleri gülen Uzunköprülü AK parti mensupları; “ bizler her zaman başkanımızın arkasında olduk ve o böyle yorulmadan çalışmaya devam ettiği sürece de yanında olmaya çalışacağız. Parti içi çalışmalar olsun, Uzunköprü için yapılan çalışmalar olsun başkanımız bir an için durmuyor. İlçemizin makus kaderini değiştirmek adına atılan her adıma ya destek oluyor, ya da eksik gördüğü noktalarda talep ve takip konusunda başı çekiyor. Balkanımızı bu özverili çalışmalarının mükafatını da ilçe kongresinde partililer tarafından kendisine gösterilen ilgi ile gördü. Gerçekleşen kongrede sadece Çağatay Yılmaz değil, Ak Parti kazandı, Uzunköprü kazandı, Edirne kazandı” ifadelerinde bulundular.

Siyaset - 12:33 A A
BENZER HABERLER

POPÜLER HABERLER

 • 01
  Trakya’nın yurtdışı sevdalısı belediye başkanı kim?
  İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun 2 yıl içerisinde, 185 çıkış yaparak toplam 557 gün yurtdışında kaldığını söylediği muhalefet partili ilçe belediye başkanının, Trakya’dan olduğu iddia edildi.
 • 02
  Trenlerini Geri İstiyorlar
  Demirtaş Mahallesi sakinleri; Verilen Sözlerin Tutulmasını İstiyoruz.
 • 03
  UZTB’den, üreticilere toprak ıslahı konferansı
  Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi (NKÜ) Ziraat Fakültesi, Toprak Bilimi ve Bitki Besleme Bölümü Öğretim Üyesi Yard. Doçent Dr. Korkmaz BELLİTÜRK’ ün “TOPRAK ISLAHINDA ORGANİK MADDENİN ÖNEMİ” konulu konferansı 23 Kasım 2017 Perşembe (bugün)  günü Saat 14.00’ te Uzunköprü Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi Konferans Salonu’nda gerçekleşecek. Gerçekleştirilecek olan konferans öncesi bir açıklama yapan Uzunköprü Ticaret Borsası […]
 • 04
  Ders Zili Bu Kez Huzur Evinde Çaldı
  İlçemizde son dönemde gerçekleştirdiği projeler ile adından övgü ile söz ettiren Uzunköprü İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü başlatılan “Bize Her Yer Derslik” projesinin dördüncü dersi dün Uzunköprü Huzur Evinde, Hüseyin Çorum Sağlık Meslek Lisesi öğrencilerine verildi. Uzunköprü İlçe Mili Eğitim Müdürü Eralp Akman, Milli eğitim şube müdürü Özcan Güner, Okul Müdürü Serdar Güngör’ün   katıldığı derste, Sağlık […]
 • 05
  İşbilen, ilçemiz trafik sorununa bilimsel çözüm arıyor
  Uzunköprü Belediye Başkanı. Enis İŞBİLEN, yeni yerleşim alanlarının açılması ve mevcut ticari merkezlerin tarihi köprü ve eski yerleşim alanlarında yoğunlaşması sebebiyle araç trafiğinde oluşan sıkıntılara teknik ve bilimsel yollardan çözüm üretilmesi için İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi Dekanlığı’na gidecek. İŞBİLEN, İTÜ İnşaat Fakültesi’nin Ulaştırma ve Trafik Kürsüsü hocaları tarafından oluşturulacak bir heyetle mevcut yollarda ve […]

YAZARLARIMIZ