• EURO 4.65
 • DOLAR 3.92

Emniyet Müdürü Mustafa Tekin’e Sevgi Seli

Uzunköprü Emniyet Müdürlüğü görevine atandığı ilk andan itibaren, Uzunköprü’de ki emniyet sorunları tespiti konusunda yaptığı çalışmalar ile saptadığı, ayrıca vatandaşlar tarafından dile getirilen sorunların giderilmesi noktasında vakit kaybetmeden harekete geçen Uzunköprü İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Tekin, kısa sürede Uzunköprülülerin takdirini kazandı. İlk iş olarak ilçe merkezinde faaliyet gösteren ve yabancı uyruklu kadınların yoğun bir şekilde […]
Gündem - 19 Ekim 2017 12:20 A A

Uzunköprü Emniyet Müdürlüğü görevine atandığı ilk andan itibaren, Uzunköprü’de ki emniyet sorunları tespiti konusunda yaptığı çalışmalar ile saptadığı, ayrıca vatandaşlar tarafından dile getirilen sorunların giderilmesi noktasında vakit kaybetmeden harekete geçen Uzunköprü İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Tekin, kısa sürede Uzunköprülülerin takdirini kazandı.
İlk iş olarak ilçe merkezinde faaliyet gösteren ve yabancı uyruklu kadınların yoğun bir şekilde bulunduğu birahaneleri ele alan ve bu sorunu kısa süre içerisinde sonlandıran Uzunköprü İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler, son yapmış olduğu operasyonlarla da uyuşturucu satıcılarına göz açtırmamaya başladı.
Üst üste gerçekleştirilen operasyonların ardından Uzunköprülülerin yoğun ilgisine maruz kalan müdür Mustafa Tekin, dün gerçekleşen Cami Muradiye mahallesi halk günü toplantısında vatandaşlardan büyük övgü ve tebrik aldı. Müdür Tekin’in etrafını saran vatandaşlar kendisine yaptıkları çalışmalardan dolayı çok teşekkür ettiler.
Müdür Tekin, de vatandaşlara teşekkür ederek suç ve suçlularla daha etkin mücadele etmek için proje hazırladıklarını söyledi.
Uzunköprü Emniyet Müdürü Mustafa Tekin, projenin başarılı olabilmesi için vatandaşların desteğine ihtiyaç duyduklarını belirterek, “Olaylara karşı daha duyarlı olmalarını istiyoruz. En küçük bir şeyde dahi polis imdat 155’i aramalarını istiyoruz.” dedi.
Tekin “Aynı suçların bir veya birden fazla geldiği ve kümelendiği sıcak noktaları ile riskli alanları belirledik. Son 3 yıldaki suç oranları nüfus ve suçtaki artışları, suçların mahallelere göre dağılımı ve çeşitleri tespit edildi. Amaç, asayiş suçları ile mücadelede alan hâkimiyetinin güçlendirilmesiydi. Bu kapsamda personele saha eğitimi verdik. Muhtarlarla bilgilendirme toplantıları düzenleyeceğiz. Polis, daha görünür hale gelecek. Polis; olaylara, ihbar ve şikâyetlere anında müdahale edecek. Sık sık kontrol ve uygulamalar gerçekleştirilecek, ilden de takviye alınarak, ilçede genel şok uygulamalar gerçekleştirilecektir. Mükerrer suç işleyenler takibe alınacak. Her zaman olduğu gibi bu projede de en büyük etken ve olmazsa olmazı vatandaş desteğidir. Vatandaşlarımızdan, çevrelerine duyarlı olmalarını ve gördükleri şüpheli kişi ya da olaylar karşısında hemen 155’i arayarak bizleri bilgilendirmelerini, can ve mal güvenlikleri için kendilerinin de kurallara uygun hareket ederek bizi desteklemelerini istiyoruz.” dedi.

Gündem - 12:20 A A
BENZER HABERLER

POPÜLER HABERLER

 • 01
  Trakya’nın yurtdışı sevdalısı belediye başkanı kim?
  İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun 2 yıl içerisinde, 185 çıkış yaparak toplam 557 gün yurtdışında kaldığını söylediği muhalefet partili ilçe belediye başkanının, Trakya’dan olduğu iddia edildi.
 • 02
  Trenlerini Geri İstiyorlar
  Demirtaş Mahallesi sakinleri; Verilen Sözlerin Tutulmasını İstiyoruz.
 • 03
  UZTB’den, üreticilere toprak ıslahı konferansı
  Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi (NKÜ) Ziraat Fakültesi, Toprak Bilimi ve Bitki Besleme Bölümü Öğretim Üyesi Yard. Doçent Dr. Korkmaz BELLİTÜRK’ ün “TOPRAK ISLAHINDA ORGANİK MADDENİN ÖNEMİ” konulu konferansı 23 Kasım 2017 Perşembe (bugün)  günü Saat 14.00’ te Uzunköprü Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi Konferans Salonu’nda gerçekleşecek. Gerçekleştirilecek olan konferans öncesi bir açıklama yapan Uzunköprü Ticaret Borsası […]
 • 04
  Ders Zili Bu Kez Huzur Evinde Çaldı
  İlçemizde son dönemde gerçekleştirdiği projeler ile adından övgü ile söz ettiren Uzunköprü İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü başlatılan “Bize Her Yer Derslik” projesinin dördüncü dersi dün Uzunköprü Huzur Evinde, Hüseyin Çorum Sağlık Meslek Lisesi öğrencilerine verildi. Uzunköprü İlçe Mili Eğitim Müdürü Eralp Akman, Milli eğitim şube müdürü Özcan Güner, Okul Müdürü Serdar Güngör’ün   katıldığı derste, Sağlık […]
 • 05
  İşbilen, ilçemiz trafik sorununa bilimsel çözüm arıyor
  Uzunköprü Belediye Başkanı. Enis İŞBİLEN, yeni yerleşim alanlarının açılması ve mevcut ticari merkezlerin tarihi köprü ve eski yerleşim alanlarında yoğunlaşması sebebiyle araç trafiğinde oluşan sıkıntılara teknik ve bilimsel yollardan çözüm üretilmesi için İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi Dekanlığı’na gidecek. İŞBİLEN, İTÜ İnşaat Fakültesi’nin Ulaştırma ve Trafik Kürsüsü hocaları tarafından oluşturulacak bir heyetle mevcut yollarda ve […]

YAZARLARIMIZ