• EURO 4.52
 • DOLAR 3.84

İYİ gelecek de kime İYİ gelecek?

Toplanan imzalar, olağanüstü tüzük kurultayı, mahkemelerce alınmış birbiriyle çelişen kararlar, partiden ihraç süreci derken teşkilatta yaşanan istifalar…. MHP’de, muhalif kanadın sert bir rüzgâr edası ile mevcut otoriteye baş kaldırışının ardından yaşanan bu gelişmeler, genel başkan Bahçeli’nin koltuğunun uzun bir süre sallanmasına neden olsa da, yıkılması aşamasında muvaffak olamamıştı. Hal böyle olunca, bu süreçten sonuç alamayan […]
Yazarlar - 03 Kasım 2017 09:46 A A

Toplanan imzalar, olağanüstü tüzük kurultayı, mahkemelerce alınmış birbiriyle çelişen kararlar, partiden ihraç süreci derken teşkilatta yaşanan istifalar….

MHP’de, muhalif kanadın sert bir rüzgâr edası ile mevcut otoriteye baş kaldırışının ardından yaşanan bu gelişmeler, genel başkan Bahçeli’nin koltuğunun uzun bir süre sallanmasına neden olsa da, yıkılması aşamasında muvaffak olamamıştı.

Hal böyle olunca, bu süreçten sonuç alamayan muhalifler Meral Akşener öncülüğünde yeni parti için harekete geçerek, “Türkiye’ye İYİ Gelecek” sloganı eşliğinde İYİ Parti’yi kurdu.

Vatana, millete hayırlı uğurlu olsun… Partinin hedefi 2019 seçimlerinde kötü yönetim sergilediğini düşündükleri ülke yönetim elini değiştirmek. Bu arzularını yerine getirmek için de, bu hedef doğrultusunda çalışmalarda bulunacak teşkilat yapısını sağlamak için de 2 yıldan kısa bir süreleri olduğu bir gerçek. Kimse MHP’den gelen ve teşkilatçılığın küçük yaşlardan eğitimini alan kadroların bu hedef doğrultusunda yeterli olacağı hayaline kapılmasın.

İYİ partinin kurucuları arasında yer alan Av. Mehmet Tolga Akalın’da benle aynı fikirde olacak ki pazartesi günü ziyarette bulunduğu ilçemizde yaptığı açıklamada şu cümlelerin altını çizmiş;

“İYİ Parti, sağda değil siyasette oluşan boşluk üzerine kurulmuş bir partidir. Kimseden alt siyasi gömleğini çıkarmasını istemiyoruz. Partimizin iktidar yürüyüşüne destek vermek isteyen  herkes, ülkücü, milliyetçi, sosyal demokrat, solcu, muhafazakâr olsa da fark etmez yeter ki gömleklerinin üzerine vatanseverlik üniformasını giysin”

Açıklamadan da anlaşılacağı üzere İYİ Parti, ülkemizde ki her seçmen yapısına kapısını açmış. Bu kapıdan geçebilmenin tek şartı ise “Vatanseverlik”

Ben oldum olası siyasi partilerin başarılı olabilme şartını “hitap etmeye hazır bir kitle yakala ve bu kitleyi zaman içerisinde uygun seçmen yapısı ile büyütmeyi amaçla” olarak görmüşümdür.

Bu düşünce yapısında bir insan olarak ben Sayın Akalın’ın iddia ettiği gibi Türkiye’de siyasi bir boşluk bulunduğu görüşüne katılmasam da, MHP’den sıkılıp terk eden seçmenin yanına AK Parti ve CHP sıkılmışlarının da eklenebilme düşüncesi kafamı da karıştırmıyor değil. Peki, bu sayı iktidar hedefinde olan bir parti için yeterli olur mu?  Bence olmaz. Sizce de belli olmaz. Bu bilinmezin cevabını 2019 yılında sandıkların açılmasının ardından birlikte göreceğiz.

***

Gelelim gerçekten İYİ Parti, söylenildiği gibi Türkiye’ye iyi gelecek mi?

Bu sorunun cevabını alabilmek için 2019 yılını beklemeye gerek yok. İYİ Parti Türkiye’ye de, Uzunköprü’ye de çok ama çok iyi gelecek.

Artık ülke yönetimde AK Parti adımlarını 2012 yılı öncesi olduğu gibi kararlı ve hızlı atmak zorunda. Kandırılma gibi bir durum söz konusu dahi olamaz. AK Parti’ye kızsa dahi CHP’ye oy vermeye eli gitmeyen seçmen profili için başka bir kapı var. Aynı durum CHP içinde geçerli. CHP’nin HDP ile yakınlaşmasından rahatsız olan ama yine de R.T. Erdoğan öfkesinden AK Parti’ye eli gitmeyen seçmen de soluğu İYİ Parti’de alabilir.  Anlayacağınız İYİ Parti, iktidara da, ana muhalefete de seçmen nezdinde bir gözdağı olacak. Bu bağlamda çiçeği burnundaki partinin Türkiye’ye iyi geleceği tartışılmaz bir gerçek.

Ama kimsenin kuşkusu olmasın ki ilçemize daha da İYİ gelecek. Ülkede ki siyasi kutuplaşmanın kaymağını yiyen Uzunköprü’nün CHP belediyesi, önümüzde ki yerel seçimlerde pabucun pahalı olduğunun farkına şimdiden varmıştır. Yeni kurulan parti ile birlikte son yerel seçimlerde aldıkları 14 bin küsur oyun rüyasını bile görmeleri imkânsız.

Demokratlar, MHP’nin küskünleri, AK Partinin aday beğenmezleri, bir de bunu deneyelimciler yani kısaca AK Parti olmasın da kim olursa olsun diyenlerin hiçbiri artık yanlarında olmayacak. Enis İşbilen ve İşbilen’li Uzunköprü’nün yıpranmışlığını da hesaba katacak olursak önümüzde ki yerel seçimlerin sonucunun neye varacağını kestirmek imkansız.

Ben bu tabloda İYİ Partiyi, Uzunköprü belediye başkanlık yarışında AK Parti’den daha şanslı, CHP ile at başı görüyorum.

Siz de benim gibi Uzunköprü’nün geleceğinin daha iyi olacağını görebiliyor musunuz?

Yazarlar - 09:46 A A
BENZER HABERLER

POPÜLER HABERLER

 • 01
  CHP’de Devir Teslim Töreni
  3 Aralık tarihinde gerçekleşen Cumhuriyet Halk Partisi Uzunköprü İlçe kongresinde ilçe başkanı seçilen Özlem Becan, dün CHP ilçe binasında düzenlenen törenle görevi eski ilçe başkanı İnanç Sülüş’ten devir aldı. Düzenlenen devir teslim törenine Belediye Başkan vekili Necmettin Akın, eski ilçe başkanı İnanç Sülüş, ilçe kongresinde aday olan Osman Aydın ile birlikte çok sayıda partili katıldı. […]
 • 02
  Madde Bağımlılığı ile Mücadele Komisyonu çalışmalarını sürdürüyor
  Son dönemde Uzunköprü Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından uyuşturucu satışı ve kullanımına yönelik denetimler hız kazanmıştı. Uzunköprü halkının büyük takdirini kazanan uyuşturucu ile mücadele konusunda Uzunköprü Kaymakamı Kemal Yıldız gazetemize açıklamalarda bulundu. Uzunköprü Kaymakamlığı Madde Bağımlılığı ile Mücadele Komisyonu çalışmaları hakkında bilgi verdi. Uzunköprü Kaymakamı Kemal Yıldız, özellikle ailelere çağrıda bulunarak “Bizlere düşen görev kadar […]
 • 03
  Uzunköprü Kudüs için toplanıyor
  ABD Başkanı Donald Trump’ın “Kudüs’ü resmen İsrail’in başkenti olarak tanıma zamanı gelmiştir. Dışişleri Bakanlığına, Tel Aviv’deki büyükelçiliğimizin Kudüs’e taşınması için hazırlıklara başlaması talimatını verdim” açıklamasından sonra Türkiye ve dünya üzerinde hızla yayılan tepki açıklamaları devam ediyor. İlçemizde de Kudüs’e sahip çıkmak üzere kısa sürede oluşturulan Uzunköprü Kudüs Platformu bugün tepkisini bir bildiri ile paylaşacak. Bugün […]
 • 04
  Çağrı Tava Ciğer Salonu Uzunköprülülerin hizmetine açıldı
  Çağrı Tava Ciğer ve Izgara Salonu 07 Aralık 2017 Perşembe saat 12.00’ de Uzunköprü halkının hizmetine açıldı. Çağrı Tava Ciğer ve Izgara Salonunun açılışına Uzunköprü Kaymakamı Kemal Yıldız, Belediye Başkan vekili Necmettin Akın, AK Parti İlçe Başkanı Çağatay Yılmaz, CHP ilçe başkanı Özlem Becan, MHP ilçe Başkanı Ayhan Yeni, UTSO Başkanı Ercan İhtiyar, CHP eski […]
 • 05
  Başkan Yeni’den Kudüs Açıklaması
  MHP Uzunköprü İlçe Başkanı Ayhan Yeni; “ABD başkanı Trump’ın Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak kabul etmesini asla tasvip etmiyoruz” Milliyetçi Hareket Partisi Uzunköprü İlçe Başkanı Ayhan Yeni, ABD Başkanı Donald Trump’ın dünyayı sarsan Kudüs kararına ilişkin “Ortadoğu’yu mahvedecek “zaman ayarlı bomba” açıklamasında bulundu. Başkan Ayhan Yeni, kişisel sosyal medya hesabından yaptığı açıklamasında “ABD başkanı Trump’un Kudüs’ü […]

YAZARLARIMIZ