Kapalı
 • EURO 4.66
 • DOLAR 3.76

İYİ gelecek de kime İYİ gelecek?

Toplanan imzalar, olağanüstü tüzük kurultayı, mahkemelerce alınmış birbiriyle çelişen kararlar, partiden ihraç süreci derken teşkilatta yaşanan istifalar…. MHP’de, muhalif kanadın sert bir rüzgâr edası ile mevcut otoriteye baş kaldırışının ardından yaşanan bu gelişmeler, genel başkan Bahçeli’nin koltuğunun uzun bir süre sallanmasına neden olsa da, yıkılması aşamasında muvaffak olamamıştı. Hal böyle olunca, bu süreçten sonuç alamayan […]
Yazarlar - 03 Kasım 2017 09:46 A A

Toplanan imzalar, olağanüstü tüzük kurultayı, mahkemelerce alınmış birbiriyle çelişen kararlar, partiden ihraç süreci derken teşkilatta yaşanan istifalar….

MHP’de, muhalif kanadın sert bir rüzgâr edası ile mevcut otoriteye baş kaldırışının ardından yaşanan bu gelişmeler, genel başkan Bahçeli’nin koltuğunun uzun bir süre sallanmasına neden olsa da, yıkılması aşamasında muvaffak olamamıştı.

Hal böyle olunca, bu süreçten sonuç alamayan muhalifler Meral Akşener öncülüğünde yeni parti için harekete geçerek, “Türkiye’ye İYİ Gelecek” sloganı eşliğinde İYİ Parti’yi kurdu.

Vatana, millete hayırlı uğurlu olsun… Partinin hedefi 2019 seçimlerinde kötü yönetim sergilediğini düşündükleri ülke yönetim elini değiştirmek. Bu arzularını yerine getirmek için de, bu hedef doğrultusunda çalışmalarda bulunacak teşkilat yapısını sağlamak için de 2 yıldan kısa bir süreleri olduğu bir gerçek. Kimse MHP’den gelen ve teşkilatçılığın küçük yaşlardan eğitimini alan kadroların bu hedef doğrultusunda yeterli olacağı hayaline kapılmasın.

İYİ partinin kurucuları arasında yer alan Av. Mehmet Tolga Akalın’da benle aynı fikirde olacak ki pazartesi günü ziyarette bulunduğu ilçemizde yaptığı açıklamada şu cümlelerin altını çizmiş;

“İYİ Parti, sağda değil siyasette oluşan boşluk üzerine kurulmuş bir partidir. Kimseden alt siyasi gömleğini çıkarmasını istemiyoruz. Partimizin iktidar yürüyüşüne destek vermek isteyen  herkes, ülkücü, milliyetçi, sosyal demokrat, solcu, muhafazakâr olsa da fark etmez yeter ki gömleklerinin üzerine vatanseverlik üniformasını giysin”

Açıklamadan da anlaşılacağı üzere İYİ Parti, ülkemizde ki her seçmen yapısına kapısını açmış. Bu kapıdan geçebilmenin tek şartı ise “Vatanseverlik”

Ben oldum olası siyasi partilerin başarılı olabilme şartını “hitap etmeye hazır bir kitle yakala ve bu kitleyi zaman içerisinde uygun seçmen yapısı ile büyütmeyi amaçla” olarak görmüşümdür.

Bu düşünce yapısında bir insan olarak ben Sayın Akalın’ın iddia ettiği gibi Türkiye’de siyasi bir boşluk bulunduğu görüşüne katılmasam da, MHP’den sıkılıp terk eden seçmenin yanına AK Parti ve CHP sıkılmışlarının da eklenebilme düşüncesi kafamı da karıştırmıyor değil. Peki, bu sayı iktidar hedefinde olan bir parti için yeterli olur mu?  Bence olmaz. Sizce de belli olmaz. Bu bilinmezin cevabını 2019 yılında sandıkların açılmasının ardından birlikte göreceğiz.

***

Gelelim gerçekten İYİ Parti, söylenildiği gibi Türkiye’ye iyi gelecek mi?

Bu sorunun cevabını alabilmek için 2019 yılını beklemeye gerek yok. İYİ Parti Türkiye’ye de, Uzunköprü’ye de çok ama çok iyi gelecek.

Artık ülke yönetimde AK Parti adımlarını 2012 yılı öncesi olduğu gibi kararlı ve hızlı atmak zorunda. Kandırılma gibi bir durum söz konusu dahi olamaz. AK Parti’ye kızsa dahi CHP’ye oy vermeye eli gitmeyen seçmen profili için başka bir kapı var. Aynı durum CHP içinde geçerli. CHP’nin HDP ile yakınlaşmasından rahatsız olan ama yine de R.T. Erdoğan öfkesinden AK Parti’ye eli gitmeyen seçmen de soluğu İYİ Parti’de alabilir.  Anlayacağınız İYİ Parti, iktidara da, ana muhalefete de seçmen nezdinde bir gözdağı olacak. Bu bağlamda çiçeği burnundaki partinin Türkiye’ye iyi geleceği tartışılmaz bir gerçek.

Ama kimsenin kuşkusu olmasın ki ilçemize daha da İYİ gelecek. Ülkede ki siyasi kutuplaşmanın kaymağını yiyen Uzunköprü’nün CHP belediyesi, önümüzde ki yerel seçimlerde pabucun pahalı olduğunun farkına şimdiden varmıştır. Yeni kurulan parti ile birlikte son yerel seçimlerde aldıkları 14 bin küsur oyun rüyasını bile görmeleri imkânsız.

Demokratlar, MHP’nin küskünleri, AK Partinin aday beğenmezleri, bir de bunu deneyelimciler yani kısaca AK Parti olmasın da kim olursa olsun diyenlerin hiçbiri artık yanlarında olmayacak. Enis İşbilen ve İşbilen’li Uzunköprü’nün yıpranmışlığını da hesaba katacak olursak önümüzde ki yerel seçimlerin sonucunun neye varacağını kestirmek imkansız.

Ben bu tabloda İYİ Partiyi, Uzunköprü belediye başkanlık yarışında AK Parti’den daha şanslı, CHP ile at başı görüyorum.

Siz de benim gibi Uzunköprü’nün geleceğinin daha iyi olacağını görebiliyor musunuz?

Yazarlar - 09:46 A A
BENZER HABERLER

POPÜLER HABERLER

 • 01
  Süt Birliğinde Üyeler Akkuş Dedi
  17 Şubat Cumartesi günü gerçekleşen ve sonucu merakla beklenen Uzunköprü Süt Üreticileri Birliği seçiminde kazanan taraf Tamer Akkuş ve yönetim kurulu listesi oldu. Uzunköprü Ege Düğün Salonunda gerçekleşen olağan kongrede ilk önce divan başkanlığı seçimi yapıldı. Divan başkanlığı için Tamer Akkuş Cemil Metin’i, Şeref Ateşli ise Hayati Balkan’ı aday gösterdiler. Açık oy kullanımı şekilde gerçekleşen […]
 • 02
  AK Kadınlardan Pazaryeri Esnafına Ziyaret
  AK Parti Kadın Kolları Başkanı Ataş ; “Uzunköprü böyle yönetilmeyi hak etmiyor, biz bu tablodan utandık ya siz ?” İlçemiz Uzunköprü’nün önemli sorunlarından biri olan ve yıllardır siyasilerin seçim beyannamelerinde yer alan Uzunköprü Kapalı Pazaryeri özellikle son bahar ve kış aylarına girdiğimiz dönemlerde yaşanan su baskınları, çatı akması gibi olumsuz koşullardan dolayı esnafı ve vatandaşları […]
 • 03
  CHP Tüzük Kurultayına Gidiyor
  CHP Uzunköprü İlçe Başkanı Özlem BECAN; “Edirne örgütü olarak, bu kurultaydan isteklerimizi alacağımıza inanıyorum” CHP Genel Başkanı Kemal KILIÇDAROĞLU, imzasıyla 81 İl Başkanlığına gönderilen genelgede 19. Olağanüstü Kurultay 9-10 Mart tarihlerinde Ankara’ da yapılacağı bildirilmişti. Geçtiğimiz hafta sonu gazetemizi ziyaret eden CHP Uzunköprü İlçe Başkanı Özlem BECAN, ve Kurultay delegesi Yakup Atalay kurultayla ilgili yaptığı […]
 • 04
  İlçemizde Güvenli Okul Projesi Hayata Geçiyor
  Uzunköprü İlçe Emniyet Müdürü Mustafa TEKİN, okul çevrelerinde yalnızca resmi ekiplerin değil bazen vatandaşın fark etmediği sivil ekiplerle de denetimler yapıldığını belirterek, “Bu kapsamda okulla ilişkisi olamayan kişiler, okul çevresinde amaçsız dolaşan kişiler varsa bunlara para cezası uygulayacağız” dedi. Mustafa TEKİN, yaptığı açıklamada Türkiye’ de “Güvenli Okul Projesi” kapsamında, okul çevresinde, okulla ilişkisi olmayan, amaçsız […]
 • 05
  Hüseyin Çorum Sağlık Meslek Lisesinden “Kan Ver Can Ver” kampanyası
  İlçemizin tek sağlık okulu konumunda bulunan Uzunköprü Hüseyin Çorum Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Kızılay’ a kan bağışı kampanyaları konusunda destek olmaya devam ediyor. Uzunköprü Hüseyin Çorum Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, son olarak Edirne İl Milli Eğitim Müdürlüğünün başlatmış olduğu “Kan Bağışı Kampanyası” kapsamında geçtiğimiz günlerde okula gelen Kızılay ekiplerine 31 ünite kan bağışı […]

YAZARLARIMIZ