16° Parçalı az bulutlu
 • EURO
 • DOLAR

RAVALI’NIN ADAY ADAYLIĞINA STK’LAR’DAN YOĞUN DESTEK

AK Parti Belediye Başkan aday adayı Mustafa Ravalı düzenlediği tanıtım toplantısında neden belediye başkanı olmak istediğini madde madde açıkladı. Adalet ve Kalkınma Partisi belediye başkan aday adayı olan belediye meclisi grup sözcüsü Mustafa Ravalı, yerel seçimlerine yönelik aylardır verdiği net mesajların ardından 20 Kasım Pazartesi günü ilçe binanın önünde aday adaylığını tanıtım toplantısı düzenledi. Hafta […]
Siyaset - 21 Kasım 2023 10:41 A A
 • AK Parti Belediye Başkan aday adayı Mustafa Ravalı düzenlediği tanıtım toplantısında neden belediye başkanı olmak istediğini madde madde açıkladı.

Adalet ve Kalkınma Partisi belediye başkan aday adayı olan belediye meclisi grup sözcüsü Mustafa Ravalı, yerel seçimlerine yönelik aylardır verdiği net mesajların ardından 20 Kasım Pazartesi günü ilçe binanın önünde aday adaylığını tanıtım toplantısı düzenledi. Hafta içi olmasına rağmen Ak Parti teşkilatı üyeleri ve teşkilat haricinde birçok Uzunköprülünün katılımda bulunduğu Mustafa Ravalı’nın aday adaylığı açıklamasında STK’ların yoğun şekilde yer alması gözlerden kaçmadı.

STK’LARDAN RAVALI’YA YOĞUN DESTEK

Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Erkan Bakır, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İsmail Akalın, yönetim ve meclisinin geniş katılımda bulunup destek verdiği Ravalı’nın toplantısında, Ticaret Borsası Başkanı Egemen Aslan, Ziraat Odası Meclis Başkanı Cavit Koşar, Ziraat Odası Başkan Yardımcısı Cemal  Durmaz, Avcılar ve Atıcılar Kulübü başkanı Metin Yılmaz, Uzunköprü Muhtarlar Derneği başkanı Nevzat Öztürk, Trakya Madenciler Odası başkanı Cavit Sağlam, Muhasebeciler Derneği Başkanı Gülnar Özer, Meriç Karma Esnaf Odası Başkanı Yunus Atay’da yer aldı.

İLÇE BAŞKANI KURUŞAR; “AK PARTİ KAZANACAK, UZUNKÖPRÜ KAZANACAK”

Mustafa Ravalı’nın aday adaylığı toplantısında açılış konuşması gerçekleştiren ve kendisine hayırlı olsun diyen, ve eksikliği hissedilen yerel yönetim hizmetleri hatırlatan AK Parti Uzunköprü ilçe başkanı Önder Kuruşar, AK Parti Uzunköprü ilçe başkanlığının tek hedefinin Uzunköprü Belediyesi’ni kazanmak olduğunu ve  bunu da başaracaklarını ifade etti.

RAVALI; “HALKTA KARŞILIĞIMIN OLMASI, ÇALIŞMA AZMİMİ VE HEYACANIMI ARTTIRDI”

İlçe Başkanı Önder Kuruşar’ın ardından kürsüye gelen AK Parti Uzunköprü Belediye Başkan aday adayı Mustafa Ravalı, konuşmasında sık sık Uzunköprü sağlanması gereken birlikteliğin önemine değindi. Uzunköprü Belediye Başkanlığının ağır bir sorumluluk olduğunun altını çizen Ravalı, aday adaylığı öncesinde yapmış olduğu çalışmalardan bahsetti. Uzunköprü’nün içinde bulunduğu durum itibariyle hepimizin üzerindeki sorumluluğun günden güne arttığını belirten Ravalı sözlerini söyle sürdürdü;

“2023 seçimlerinden zaferle ayrılmamızın ardından; Uzunköprü Belediye Başkanlığı gibi ağır bir sorumluluğu omuzlamak arzusunda olan biri olarak, Vatandaşlarla görüştüm, kahvelerde dolaştım, işyerlerini ziyaret ettim, kurum, kuruluş STK’larla ve siyasi büyüklerim ile bir araya geldim. Kısacası halkta karşılığımı aradım. Çok şükür bu yolda, hem partimiz hem de şahsım adına aldığım olumlu tepkiler, heyecanımı ve şevkimi yükseltti.”

“ADIM ADIM UZUNKÖPRÜ’YÜ GEZDİM, AK BELEDİYECİLİKTEN BAŞKA ÇAREMİZİN KALMADIĞINI ANLATTIM”

Ağustos ayı itibari ile de Ak Parti Belediye Başkan aday adayı olacağımı kamuoyu ile duyurmasının ardından ziyaretlere başladığını belirterek sözlerini Sürdüren Mustafa Ravalı;

“ Yerel yönetim tarafından yıllardır kapısı çalınmayan, fikri dahi sorulmayan, farklı kesimleri temsil eden Uzunköprülülerle bir araya geldim. Gelmeye de devam ediyorum. Adım adım Uzunköprü’yü gezdiğim bu süreçte, erken kalkan yol alır diyerek sırtımı sıvazlayanlarda oldu, aday adaylığı için bu kadar çalışma, tepki görürsün diyenlerde oldu.  Ama ben, övgülere de eleştirilere de kulaklarımı tıkayıp hedeflerimiz uğruna çalışmaya hatta daha çok çalışmaya devam ettim. İçtiğimiz her bir bardak çayda, verdiğimiz her selamda çok şey öğrendim. İktidar belediyeciliğinin gücüyle şehrimize katabileceğimiz birçok şeyi anlatma fırsatı yakaladım.  Tüm iyi niyetli çalışmalara rağmen Uzunköprü’nün gelişmesi için, AK Belediyecilikten başka çaremizin kalmadığını, net olarak ifade ettim.” Dedi.

“BU ŞEHRİN EVLATLARINA HAK ETTİĞİ UZUNKÖPRÜ’YE KAVUŞTURMAK BOYNUMUZUN BORCU”

Ziyaretleri esnasında kendisine  “Şehrin bunca eksiği varken, bütçesi kısıtlı, borcu kabarık olan Uzunköprü Belediyesi’ne neden başkan olmak istiyorsun? Bu sorumluluğu taşımaya neden aday oldun?”  sorusunun yöneltildiğini hatırlatan Ravalı, bu kez cevabı topluluğun karşısında verdi.

RAVALI’DAN İSTİHDAM VURGUSU

Seyyar köftecinin yaparken Uzunköprülülerin kendisine sahip çıktığını belirten Ravalı açıklamasının ilk kısmanda istihdam vurgusu yaptı. Uzunköprülülere olan borcunu ödemek istediğini belirterek madde madde neden Belediye Başkanı olmak isteğini sıralayan Mustafa Ravalı konuşmasını söyle sürdürdü;

 • “Şehrimizin sorunlarından şikayet etmeyi bırakıp çözüm bulmak için, sokaklarında büyüdüğüm Uzunköprü’mün tüm derdini kendime dert edindiğim için adayım.
 • Uzunköprü’nün hiçbir evladı, İşsizlik yüzünden göç etmek zorunda kalmasın diye, bir parça ekmek peşinde güneş daha doğmadan başka şehirlere gitmek zorunda bırakılmasın diye, yerel yönetim tarafından istihdamın önüne çıkarılan engelleri, tek tek yıkmak için adayım.
 • Uzunköprü’ye umut olmuş OSB projesini kapalı kapılar ardından baltalayanların sonrasında hiçbir şey olmamış gibi destekçi rolüne büründüğü riyakâr yönetim anlayışını sona erdirmek için adayım.”

 “MAZİSİ BAŞARILAR İLE DOLU İLÇEMİZİ TEKRAR ESKİ PARLAK GÜNLERİNE DÖNDÜRMEK İÇİN ADAYIM.”

 • Çok uzakta değil hemen yanı başımızda, gözümüzün önünde Havsa gelişirken, Keşan gelişirken, Hayrabolu ve İpsala gelişirken Uzunköprü artık yerinde saymasın diye, Tarımdan spora, Sanayiden ticarete Mazisi başarılar ile dolu ilçemizi, tekrar eski parlak günlerine döndürmek için adayım.
 • Her seçim döneminde başkan adaylarının hazırladığı seçim beyannamelerinde kendine yer bulan Pazaryeri projesi ve yıllardan beridir eksikliği hissedilen diğer yerel yönetim hizmetlerini, Uzunköprü’nün gündeminden tek tek düşürmek için adayım.
 • Cumhurbaşkanımızın talimatı, bakanlığımızın çalışmalarıyla Selimiye Meydan projesi ve daha nicelerini nasıl ihya ettiysek. Ata mirasımız tarihi taş köprümüzün yanı başını, Kırkavak Deremizin etrafını, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü minnetle selamladığımız Cumhuriyet meydanını; Uzunköprü’nün cazibe merkezi haline getirmek için adayım.

UZUNKÖPRÜ’NÜN 80’Lİ YILLARINDAN KALMA BİR ŞEHRE BENZETİLMESİNE İTİRAZ EDİYORUM!”

 • Uzunköprü’de önemli yatırımlar genel ile yerel iktidarın aynı partide olduğu dönemlerde hayata geçmiştir. İşte bu yüzden bir kez daha Genel İktidar ile yerel belediyeciliğin gücünü birleştirmek için,- Tarihi dokusuyla, sokaklarıyla, caddeleriyle, yeşil alanlarıyla, bisiklet ve yaya yollarıyla, aydınlatmalarıyla hep birlikte ışıl ışıl bir Uzunköprü oluşturmak için adayım.
 • Üzerinde hakimiyet kurma çabasıyla, başkanlık makamı tarafından parça parça edilmeye çalışılan STK’larımızı, Uzunköprü ortak paydası altında, kol kola bir araya toplamak için muhtarlarımızın, iş insanlarımızın, STK’larımızın ve akademisyenlerimiz katkısıyla oluşturacağımız kentsel gelişim planımızı Uzunköprülüler olarak birlikte hazırlamak için adayım.
 • Biz olmayı, birlikte olmayı, ortak akıl üretmeyi başaramayan Uzunköprü’müzde, yıllardır süre gelen her şeyi ben bilirimci yerel yönetim anlayışını sona erdirmek için adayım.
 • Sayın valimizin daha şehrimizi ilk ziyaretinde “Uzunköprü’yü 1980’li yıllardan kalan bir şehre benzetim” diyerek, bize yıllardır kabul ettirilmek istenen o acı gerçeğe itiraz ettiğim için adayım.
 • Uzunköprü’müzde planlanan, projelendiren ve çalışmaları yürütülen hükümet yatırımlarımıza bir an önce kavuşmamızın mücadelesini verip, Ankara’nın desteğini, ardımıza almak için adayım
 • Sanal ortamlardaki beğeni sayıları üzerinden belediyecilik oynayanların, siyasi kavgalarla gün geçirmeyi hizmet sayanların, sırt çevirip görmezden geldiği insanımıza yüzümüzü dönüp, şehrimizin her bir köşesini etkisi altına alan afiş belediyeciliğini sona erdirip, arzulanan hizmet belediyeciliğini başlatmak için adayım.”

“UZUNKÖPRÜ’YÜ ANKARA’YA, ANKARA’YI DA UZUNKÖPRÜ’YE TAŞIMAK İÇİN ADAYIM.”

Uzunköprü’nün iktidar belediyeciliğin gücüne ihtiyacı olduğunu vurgulayarak Mustafa Ravalı sözlerine söyle sürdürdü;

 • Uzunköprü’den genel iktidara parmak sallamayı çözüm zannedip, iş kendi siyasi ikballeri olunca, koştura koştura soluğu Ankara’da alanların, yıllardır faydasız siyasetinin esiri olduk. Bu yüzdendir ki şehrimizin kazanımları uğruna kenetlenen Uzunköprülülerle Ankara’yı mesken tutmaya, iktidar belediyeciliğin gücüyle Ankara’yı Uzunköprü’ye Taşımak İçin Adayım.
 • Her şeyden öte; “siz varsanız bizde varız. Bizler varsak Uzunköprü için de hala umut var” diyerek çıktığımız bu yolda, umudu olduğumuz bu şehrin evlatlarını, hak ettiği Uzunköprü’ye kavuşturmak için adayım.

Uzunköprü’nün çözülemeyecek hiçbir sorunu olmadığını ve bunları çözmek için hazır olduklarını belirterek attığı bu adımda uyanında olup kendisini yalnız bırakmayan herkese teşekkür ederek sözlerine son veren Mustafa Ravalı;

“Elini sıktığım, gözüne baktığım herkese yorulmadan sıkılmadan ısrarla söylüyorum ve söylemeye de devam edeceğim; Yeter ki siz isteyin! İktidar belediyeciliğinin gücüyle Uzunköprü’müzün çözülemeyecek hiçbir sorunu yoktur. Uzunköprülüler hazır biz hazırız ve mutlaka başaracağız. Çünkü bizler, millete olan hizmetin yerelden başladığını çok iyi bilen, bir belediye başkanın bir şehrin kaderine nasıl etki ettiğini 1994 yılında Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dan öğrenen ve bu yolda 22 yıldır durmadan ilerleyen bir teşkilatın, kalbi Uzunköprü’ye hizmet aşkı için çarpan paydaşlarıyız. Uzunköprü’nün sorumluluğunu taşımak arzusuyla atmış olduğum ilk adımımda, bu gün burada, yanımda olup beni yalnız bırakmayan herkese teşekkür ediyorum. İlçe başkanımızla birlikte Uzunköprü’ye hizmet etmeye aday 3 arkadaşımız daha var. Hepsine başarılar diliyorum. Yolumuz açık olsun. Allah yar ve yardımcımız olsun.” Diyerek sözlerini noktaladı.

Siyaset - 10:41 A A
BENZER HABERLER

POPÜLER HABERLER

 • 01
  CHP’DE BAŞKAN ADAY ADAYI YAYALAR DEĞİŞİMİ İŞARET ETTİ
  Cumhuriyet Halk Partisi Uzunköprü belediye başkan aday adayı Av. Edip Can Yayalar, 30 Aralık Perşembe günü parti binasında basın toplantısı düzenledi. CHP içerisinde muhalif isimlerin oluşturduğu Çalışma Kurulu üyelerinin yoğun bir destek verdiği toplantıda,  STK Başkanları, parti dışından kendisine destek vermek isteyen dostları ve partililerine hitap eden  Belediye Başkan aday adayı Av. Edip Can Yayalar […]
 • 02
  AK PARTİ’DE BAŞKAN ADAY ADAYI KIR SAHA ÇALIŞMALARINA  STK’LAR İLE BAŞLADI
  32 yıllık belediye tecrübesinin ardından AK Parti  Belediye başkan aday adayı olabilmek için emekliye ayrılan Kazım Gürkan Kır, diğer aday adayları ile birlikte Ak Parti İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen aday adayı tanıtım toplantısının hemen ardından çalışmalarına başladı. STK başkanları ile bir araya geldiği gözlenen Kır, ilk olarak Ticaret Borsası Başkanı Egemen Aslan, Ziraat Odası Başkanı […]
 • 03
  AHİRET HAYATI
  Dostlar bugün sizinle çok farklı bir konuda halleşmek isterim. Yaşadığımız dönemi hız ve haz dönemi olarak isimlendirsek yeridir. Zamanı çok hızlı bir şekilde tüketiyoruz. Bir bakmışsın pazartesi başlıyor, hemen cuma günü gelmiş, hafta tamamlanmış oluyor, saatler, günler, haftalar, aylar, seneler hızla tükeniyor, aslında tükenen bizim ömrümüz. Bu arada sevdiklerimiz, dostlarımız, bir bir aramızdan ayrılmaktadırlar. Gidenler […]
 • 04
  KIRMAN, 2019’DA YARIM KALAN HİKAYESİNİ TAMAMLAMAK İÇİN YOLA KOYULDU
  Adalet ve Kalkınma Partisinin Uzunköprü’de ki  etkili ve sevilen isimlerinden biri olan Mutlu Kırman, 2024 yılında yapılacak yerel seçimlerde İl Genel Meclis Üyeliği için aday adayı başvurusunu yoğun bir destekçi kitlesiyle beraber yaptı. 2019 yerel seçimlerinde Ak Parti 2. Sıra İl Genel Meclis Üyesi olmasına rağmen az bir oy farkıyla seçilemeyen Mutlu Kırman, yarım kalan […]
 • 05
  SINIR ÖTESİ İŞ BİRLİĞİ PROGRAMLARI KAPSAMINDA  BELEDİYEMİZDEN 1 MİLYON AVRO’LUK 4 BAŞVURU
  Uzunköprü Belediyesi tarafından geride bıraktığımız aylarda Avrupa Birliği destekli Interreg-IPA Bulgaristan-Türkiye Sınır Ötesi İşbirliği Programı kapsamında başvurusu yapılan hibe projelerine dair ilk değerlendirmenin olumlu olduğu öğrenildi. Uzunköprü Belediyesi tarafından Avrupa Birliği destekli Karadeniz Havzasında Sınır Ötesi İşbirliği Programında 2023 yılında açılmış olan proje teklif çağrısı kapsamında sunulan üç projenin, programın ilk idari ve uygunluk değerlendirme […]

YAZARLARIMIZ