• EURO 4.52
 • DOLAR 3.84

Rüzgar Esmeye Devam Ediyor

Rüzgar diye yazmıştık son yazımızı. Rüzgarın önünde hiçbir engelin duramayacağını, siyasette insanları rüzgarın bir anda hiç ummadıkları bir yerlere sürükleyeceğini belirtik yazmıştık. Ancak sevgili Barış Gazetesi Editörü arkadaşım dünkü yazısının sonunda “Kaptanı iyi olmayan gemiye rüzgar ne yapsın.” Diyerek yazısını noktalamış. Bende onun bıraktığı yerden bugünkü yazıma devam etmek istiyorum. Tabi ki gemilerde kaptan çok […]
Yazarlar - 31 Ekim 2017 09:55 A A

Rüzgar diye yazmıştık son yazımızı.
Rüzgarın önünde hiçbir engelin duramayacağını, siyasette insanları rüzgarın bir anda hiç ummadıkları bir yerlere sürükleyeceğini belirtik yazmıştık.
Ancak sevgili Barış Gazetesi Editörü arkadaşım dünkü yazısının sonunda “Kaptanı iyi olmayan gemiye rüzgar ne yapsın.” Diyerek yazısını noktalamış.
Bende onun bıraktığı yerden bugünkü yazıma devam etmek istiyorum.
Tabi ki gemilerde kaptan çok önemlidir. Ancak sonuçta gemileri sularda yürüten sistemin ana unsurlarından birini rüzgar oluşturur.
Gemi limanda güvenlidir ama gemiler limanda beklemek için yapılmaz. Onun içindir ki serin ve sert sularda ilerleyen gemiyi normal havalarda değil büyük fırtınalarda limana yanaştıran kaptan büyük kaptandır.
Siyasetin rüzgarında da dümene geçen kaptan gemiyi terk edene kadar gemi sendelese de yıkılmaz.
15 yıldır Türk siyasi tarihinde dümende “Reis” lakaplı bir kaptan var.
Gemisinin adı AK Parti, kaptanı ise Recep Tayyip ERDOĞAN.
Seçimleri rüzgara, muhturaları, darbe girişimlerini fırtınaya benzetirsek sallanan, ancak hiç rotasından dönmeyen bir kaptan ve o kaptana güvenen milyonlarca yolcu var bu gemide.
Mürettebatını bir kelime ile değiştiren, girdiği tüm fırtınalı denizleri aşan bu kaptan şimdi mürettebatını yeniliyor. Galiba gemi su almaya başladı.
Ve bu gemiyi batırmak istemeyen kaptan, önünde uzun bir rota, yıllar önce belirlenen hedefler ve gidilecek çok yol olduğu için işe tayfasını değiştirmekle başladı.
Bakalım bu gemi rotasından sapmadan hedefine ulaşabilecek mi ?
Takip edeceğiz.
***
Beklenen Yeni Parti’nin adı, İyi Parti olarak belirlendi.
Başında siyasette tecrübeli bir kaptan, yanında başarıya aç bir mürettebat, etrafında onun gemisine binmeye hazır yolcular var.
Rotası belli, yolu uzun ve engebeli, ancak hedefleri belirlenmiş olan bu süreçte İyi Parti’ni dümeninde bir kadın var.
O kadının adı Meral Akşener.
Rumeli kökenli bu kaptan, kısa sürede çok yol aldı.
Birde Mürettebatları arasında Mehmet Tolga Akalın diye bir isim var.
Siyasette “önce davam.” diyen ve toplum için bir çoğunun bir çok şeyi feda edeceği koltukları elinin tersiyle iten Tolga Akalın İYİ parti için büyük bir şans.
2 yıldır Meral Akşener ile sürdürdüğü bu süreci parti kurarak sonuçlandıran ve partinin ağır topları arasına girmeyi başaran Mehmet Tolga Akalın özellikle tecrübesi ile taşra teşkilatında İYİ Parti için büyük bir şans olarak görüyorum.
İyi Parti’nin Rüzgarı, Akşener’in kaptanlığı ile, Akalın’ın duruşu ile yola devam eden İyi Parti siyasetin gemisinde dümende yer alacağa benziyor.

 

Yazarlar - 09:55 A A
BENZER HABERLER

POPÜLER HABERLER

 • 01
  CHP’de Devir Teslim Töreni
  3 Aralık tarihinde gerçekleşen Cumhuriyet Halk Partisi Uzunköprü İlçe kongresinde ilçe başkanı seçilen Özlem Becan, dün CHP ilçe binasında düzenlenen törenle görevi eski ilçe başkanı İnanç Sülüş’ten devir aldı. Düzenlenen devir teslim törenine Belediye Başkan vekili Necmettin Akın, eski ilçe başkanı İnanç Sülüş, ilçe kongresinde aday olan Osman Aydın ile birlikte çok sayıda partili katıldı. […]
 • 02
  Madde Bağımlılığı ile Mücadele Komisyonu çalışmalarını sürdürüyor
  Son dönemde Uzunköprü Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından uyuşturucu satışı ve kullanımına yönelik denetimler hız kazanmıştı. Uzunköprü halkının büyük takdirini kazanan uyuşturucu ile mücadele konusunda Uzunköprü Kaymakamı Kemal Yıldız gazetemize açıklamalarda bulundu. Uzunköprü Kaymakamlığı Madde Bağımlılığı ile Mücadele Komisyonu çalışmaları hakkında bilgi verdi. Uzunköprü Kaymakamı Kemal Yıldız, özellikle ailelere çağrıda bulunarak “Bizlere düşen görev kadar […]
 • 03
  Uzunköprü Kudüs için toplanıyor
  ABD Başkanı Donald Trump’ın “Kudüs’ü resmen İsrail’in başkenti olarak tanıma zamanı gelmiştir. Dışişleri Bakanlığına, Tel Aviv’deki büyükelçiliğimizin Kudüs’e taşınması için hazırlıklara başlaması talimatını verdim” açıklamasından sonra Türkiye ve dünya üzerinde hızla yayılan tepki açıklamaları devam ediyor. İlçemizde de Kudüs’e sahip çıkmak üzere kısa sürede oluşturulan Uzunköprü Kudüs Platformu bugün tepkisini bir bildiri ile paylaşacak. Bugün […]
 • 04
  Çağrı Tava Ciğer Salonu Uzunköprülülerin hizmetine açıldı
  Çağrı Tava Ciğer ve Izgara Salonu 07 Aralık 2017 Perşembe saat 12.00’ de Uzunköprü halkının hizmetine açıldı. Çağrı Tava Ciğer ve Izgara Salonunun açılışına Uzunköprü Kaymakamı Kemal Yıldız, Belediye Başkan vekili Necmettin Akın, AK Parti İlçe Başkanı Çağatay Yılmaz, CHP ilçe başkanı Özlem Becan, MHP ilçe Başkanı Ayhan Yeni, UTSO Başkanı Ercan İhtiyar, CHP eski […]
 • 05
  Başkan Yeni’den Kudüs Açıklaması
  MHP Uzunköprü İlçe Başkanı Ayhan Yeni; “ABD başkanı Trump’ın Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak kabul etmesini asla tasvip etmiyoruz” Milliyetçi Hareket Partisi Uzunköprü İlçe Başkanı Ayhan Yeni, ABD Başkanı Donald Trump’ın dünyayı sarsan Kudüs kararına ilişkin “Ortadoğu’yu mahvedecek “zaman ayarlı bomba” açıklamasında bulundu. Başkan Ayhan Yeni, kişisel sosyal medya hesabından yaptığı açıklamasında “ABD başkanı Trump’un Kudüs’ü […]

YAZARLARIMIZ