Kapalı
 • EURO 4.67
 • DOLAR 3.76

Rüzgar Esmeye Devam Ediyor

Rüzgar diye yazmıştık son yazımızı. Rüzgarın önünde hiçbir engelin duramayacağını, siyasette insanları rüzgarın bir anda hiç ummadıkları bir yerlere sürükleyeceğini belirtik yazmıştık. Ancak sevgili Barış Gazetesi Editörü arkadaşım dünkü yazısının sonunda “Kaptanı iyi olmayan gemiye rüzgar ne yapsın.” Diyerek yazısını noktalamış. Bende onun bıraktığı yerden bugünkü yazıma devam etmek istiyorum. Tabi ki gemilerde kaptan çok […]
Yazarlar - 31 Ekim 2017 09:55 A A

Rüzgar diye yazmıştık son yazımızı.
Rüzgarın önünde hiçbir engelin duramayacağını, siyasette insanları rüzgarın bir anda hiç ummadıkları bir yerlere sürükleyeceğini belirtik yazmıştık.
Ancak sevgili Barış Gazetesi Editörü arkadaşım dünkü yazısının sonunda “Kaptanı iyi olmayan gemiye rüzgar ne yapsın.” Diyerek yazısını noktalamış.
Bende onun bıraktığı yerden bugünkü yazıma devam etmek istiyorum.
Tabi ki gemilerde kaptan çok önemlidir. Ancak sonuçta gemileri sularda yürüten sistemin ana unsurlarından birini rüzgar oluşturur.
Gemi limanda güvenlidir ama gemiler limanda beklemek için yapılmaz. Onun içindir ki serin ve sert sularda ilerleyen gemiyi normal havalarda değil büyük fırtınalarda limana yanaştıran kaptan büyük kaptandır.
Siyasetin rüzgarında da dümene geçen kaptan gemiyi terk edene kadar gemi sendelese de yıkılmaz.
15 yıldır Türk siyasi tarihinde dümende “Reis” lakaplı bir kaptan var.
Gemisinin adı AK Parti, kaptanı ise Recep Tayyip ERDOĞAN.
Seçimleri rüzgara, muhturaları, darbe girişimlerini fırtınaya benzetirsek sallanan, ancak hiç rotasından dönmeyen bir kaptan ve o kaptana güvenen milyonlarca yolcu var bu gemide.
Mürettebatını bir kelime ile değiştiren, girdiği tüm fırtınalı denizleri aşan bu kaptan şimdi mürettebatını yeniliyor. Galiba gemi su almaya başladı.
Ve bu gemiyi batırmak istemeyen kaptan, önünde uzun bir rota, yıllar önce belirlenen hedefler ve gidilecek çok yol olduğu için işe tayfasını değiştirmekle başladı.
Bakalım bu gemi rotasından sapmadan hedefine ulaşabilecek mi ?
Takip edeceğiz.
***
Beklenen Yeni Parti’nin adı, İyi Parti olarak belirlendi.
Başında siyasette tecrübeli bir kaptan, yanında başarıya aç bir mürettebat, etrafında onun gemisine binmeye hazır yolcular var.
Rotası belli, yolu uzun ve engebeli, ancak hedefleri belirlenmiş olan bu süreçte İyi Parti’ni dümeninde bir kadın var.
O kadının adı Meral Akşener.
Rumeli kökenli bu kaptan, kısa sürede çok yol aldı.
Birde Mürettebatları arasında Mehmet Tolga Akalın diye bir isim var.
Siyasette “önce davam.” diyen ve toplum için bir çoğunun bir çok şeyi feda edeceği koltukları elinin tersiyle iten Tolga Akalın İYİ parti için büyük bir şans.
2 yıldır Meral Akşener ile sürdürdüğü bu süreci parti kurarak sonuçlandıran ve partinin ağır topları arasına girmeyi başaran Mehmet Tolga Akalın özellikle tecrübesi ile taşra teşkilatında İYİ Parti için büyük bir şans olarak görüyorum.
İyi Parti’nin Rüzgarı, Akşener’in kaptanlığı ile, Akalın’ın duruşu ile yola devam eden İyi Parti siyasetin gemisinde dümende yer alacağa benziyor.

 

Yazarlar - 09:55 A A
BENZER HABERLER

POPÜLER HABERLER

 • 01
  Süt Birliğinde Üyeler Akkuş Dedi
  17 Şubat Cumartesi günü gerçekleşen ve sonucu merakla beklenen Uzunköprü Süt Üreticileri Birliği seçiminde kazanan taraf Tamer Akkuş ve yönetim kurulu listesi oldu. Uzunköprü Ege Düğün Salonunda gerçekleşen olağan kongrede ilk önce divan başkanlığı seçimi yapıldı. Divan başkanlığı için Tamer Akkuş Cemil Metin’i, Şeref Ateşli ise Hayati Balkan’ı aday gösterdiler. Açık oy kullanımı şekilde gerçekleşen […]
 • 02
  AK Kadınlardan Pazaryeri Esnafına Ziyaret
  AK Parti Kadın Kolları Başkanı Ataş ; “Uzunköprü böyle yönetilmeyi hak etmiyor, biz bu tablodan utandık ya siz ?” İlçemiz Uzunköprü’nün önemli sorunlarından biri olan ve yıllardır siyasilerin seçim beyannamelerinde yer alan Uzunköprü Kapalı Pazaryeri özellikle son bahar ve kış aylarına girdiğimiz dönemlerde yaşanan su baskınları, çatı akması gibi olumsuz koşullardan dolayı esnafı ve vatandaşları […]
 • 03
  CHP Tüzük Kurultayına Gidiyor
  CHP Uzunköprü İlçe Başkanı Özlem BECAN; “Edirne örgütü olarak, bu kurultaydan isteklerimizi alacağımıza inanıyorum” CHP Genel Başkanı Kemal KILIÇDAROĞLU, imzasıyla 81 İl Başkanlığına gönderilen genelgede 19. Olağanüstü Kurultay 9-10 Mart tarihlerinde Ankara’ da yapılacağı bildirilmişti. Geçtiğimiz hafta sonu gazetemizi ziyaret eden CHP Uzunköprü İlçe Başkanı Özlem BECAN, ve Kurultay delegesi Yakup Atalay kurultayla ilgili yaptığı […]
 • 04
  İlçemizde Güvenli Okul Projesi Hayata Geçiyor
  Uzunköprü İlçe Emniyet Müdürü Mustafa TEKİN, okul çevrelerinde yalnızca resmi ekiplerin değil bazen vatandaşın fark etmediği sivil ekiplerle de denetimler yapıldığını belirterek, “Bu kapsamda okulla ilişkisi olamayan kişiler, okul çevresinde amaçsız dolaşan kişiler varsa bunlara para cezası uygulayacağız” dedi. Mustafa TEKİN, yaptığı açıklamada Türkiye’ de “Güvenli Okul Projesi” kapsamında, okul çevresinde, okulla ilişkisi olmayan, amaçsız […]
 • 05
  Hüseyin Çorum Sağlık Meslek Lisesinden “Kan Ver Can Ver” kampanyası
  İlçemizin tek sağlık okulu konumunda bulunan Uzunköprü Hüseyin Çorum Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Kızılay’ a kan bağışı kampanyaları konusunda destek olmaya devam ediyor. Uzunköprü Hüseyin Çorum Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, son olarak Edirne İl Milli Eğitim Müdürlüğünün başlatmış olduğu “Kan Bağışı Kampanyası” kapsamında geçtiğimiz günlerde okula gelen Kızılay ekiplerine 31 ünite kan bağışı […]

YAZARLARIMIZ