Açık
 • EURO 4.33
 • DOLAR 3.65

Şehidimize de, Uzunköprülülere de, makamına da ayıp ettin başkanım

Ne çabuk geçiyor zaman. Yüreğinde vatan sevgisi ve en önemlisi de insan sevgisi olan herkesi derinden yaralayan komşu beldemiz Küplü’nün evladı, 25 yaşında ki gencecik FİDAN’ımızın şahadet haberini almamızın üzerinden tam altı gün geçti. Komşu beldemiz Küplü’nün evladı ama Türkiye’nin şehidi olan Sercan Fidan için pazar günü düzenlenen şehit töreni de, icra ettiği kutsal görevine […]
Yazarlar - 29 Eylül 2017 11:47 A A

Ne çabuk geçiyor zaman. Yüreğinde vatan sevgisi ve en önemlisi de insan sevgisi olan herkesi derinden yaralayan komşu beldemiz Küplü’nün evladı, 25 yaşında ki gencecik FİDAN’ımızın şahadet haberini almamızın üzerinden tam altı gün geçti. Komşu beldemiz Küplü’nün evladı ama Türkiye’nin şehidi olan Sercan Fidan için pazar günü düzenlenen şehit töreni de, icra ettiği kutsal görevine layık şekilde binlerce insanın omuzlarında gerçekleşti.

Hiç kimsenin zerre kadar sorumluluk hissetmediği, fakat Sercan Fidan’ın yudumladığı şahadet şerbetinin her damlasından kendisine bir pay çıkarması gereken siyasiler de akın etmişlerdi şehidimizin arşa yükselişine.

Kimler yoktu ki (?) cenaze töreninde. Milletvekillerimiz, siyasi partilerin başları sonları, bir kişi eksik olsa da (!) Edirne ilimizin il, ilçe ve belde belediye başkanları falanlar filanlar bir sürü insanlar… Sosyal medyadan paylaşılan taziyeler, üzgün suratlar, şehidim sen ölmedinler….. Şehit olmandan dolayı kullanmış olduğum oydan bile kendime sorumluluk yüklediğim Sercan kardeşim, hakkını helal et hepimize…

Yukarıda ki paragrafta belirttiğim üzere kimseyi meraklandırmadan gelelim bir kişi eksik olan Edirne ilimizin çok değerli belediye başkanlarına.  Uzunköprü ilçemizde öyle ya da böyle eksikliğine alıştığımız belediye başkanımız Enis İşbilen, ne yazık ki bu sefer de şehidimizi son yolculuğunda yalnız bıraktı. Yapılan bu davranışın iki nedeni olabilir diye düşünüyorum.

Ya benim gibi kendine bir sorumluluk çıkarıp utancından şehidimizin karşısına çıkamadı, ya da Muharrem İnce’nin oğlunun düğünü ve Uzunköprüspor’un maçına katılımda bulunmak başkanımıza daha cazip geldi. Bana göre affedilir bir yanı olmayan bu davranış bir yana, Uzunköprü halkını temsil etme noktasında en yetkili kişi, ilçemizin Şehri Emini, Avukat Enis İşbilen başkanımız, Uzunköprü Belediyesinin sosyal medya hesabından doğru dürüst bir taziye mesajı bile yayınlatamadı.

İnanın sevgili başkanımızın bu davranışı hakkında yorumda bulunup kantarın topuzunu kaçırmaktan yaşadığım çekinceden dolayı, 23 Eylül Cumartesi ve 24 Eylül Pazar günü gözlemlediğim olayları saat saat sizinle paylaşıp yaşananların takdirini yine size bırakıyorum. Kalın sağlıcakla…….

23.09.2017 CUMARTESİ GÜNÜ

Saat: 11.00 Komşu beldemiz Küplü’nün evladı Sercan Fidan’ın şehadet haberi sosyal medya ve haber sitelerine düştü.

Saat: 12.43 Edirne belediye başkanı Recep Gürkan sosyal medya hesabından taziye mesajı yayınlayarak, pazar günü şehit cenazesine belediye tarafından ücretsiz servis kaldırılacağını bildirdi.

Saat: 13.25 Keşan Belediyesi, Saat: 14.43 İpsala Belediyesi, Saat: 14.57 Meriç Belediyesi,  Saat: 16.32 Havsa Belediyesi, Saat: 16.47 Çorlu Belediyesi, Saat: 16.49 Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Saat: 16.53 Lalapaşa Belediyesi, Saat: 16.54 Süloğlu Belediyeleri sosyal medya hesaplarından  ayrı ayrı Edirneli şehidimiz için taziye mesajı yayınladı.

Saat 19.00 Acı haber TV kanallarının ana haber bültenlerinde

24.09.2017 PAZAR GÜNÜ

Saat: 00.45 Nihayet Uzunköprü Belediyesi şehit Sercan Fidan’ın şahadet haberinin üzerinden 13 saat, Edirne belediye başkanı Recep Gürkan tarafından yapılan taziye paylaşımının üzerinden 12 saat geçmesinin ardından, şehidimiz olduğunu fark edip sosyal medya hesaplarından taziye mesajı yayınlıyor ve ücretsiz  servis kaldıracağını  halk ile paylaşıyor. Fakat yayınlanan taziyede şehidimizin adı ERCAN FİDAN olarak belirtilmiş!!!

Saat: 11.30 Şehidimiz baba ocağına getirildi.

Saat: 11.30 – 12.00 arası Uzunköprü belediyesinin sosyal medyadan takip eden bir vatandaş belediyemizin yapmış olduğu isim hatası üzerine uyarıda bulunuyor. Bu uyarının ardından Uzunköprü Belediyesi yayınlamış olduğu taziye mesajını bir daha yayınlamamak üzere kaldırıyor.

Saat.13.45 Binlerce insan şehidimizi son yolculuğuna uğurluyor.

Saat 17.12 Uzunköprü Belediye Başkanı Enis İşbilen’in, Uzunköprüspor’un Yalova deplasmanında aldığı galibiyetin ardından verdiği galibiyet pozu sosyal medyada dolaşıyor.

Saat 19.00 Ana haber bültenleri haber akışında Muharrem İnce’nin oğlunun pazar günü Yalova’nın Elmalık köyünde gerçekleşen düğününe yer veriyor. Belediye Başkanımız Enis İşbilen öğle saatlerinde çekilen görüntülerde damadın yanı başında.

Not: CHP Milletvekili Erdin Bircan, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Havsa Belediye Başkanı Oğuz Tekin, Süloğlu Belediye Başkanı Mehmet Ormankıran, CHP Uzunköprü İlçe Başkanı İnanç Sülüş hem şehit cenazesinde yer almış hem de ilgili düğüne katılım sağlamıştır.

Yazarlar - 11:47 A A
BENZER HABERLER

POPÜLER HABERLER

 • 01
  Delegesi Başkanına Koştu
  AK Parti Uzunköprü İlçe kongresine parti genel merkezinden aldığı güç ile tek liste ile giren İlçe Başkanı Çağatay Yılmaz’a, partililerde kongrede sağladığı yoğun katılım ile desteğini gösterdi. Erken saatlerde ilçe merkez ve köylerinden gelerek kongrenin gerçekleşeceği solonu dolduran partililerin yanı sıra, tek liste olmasına rağmen 400 delegenin oy kullanma hakkının bulunduğu AK Parti Uzunköprü ilçe […]
 • 02
  Madam NİNO bu seferde Keşan’da yakayı ele verdi
  Yaklaşık 18 gün önce ilçemiz Cumhuriyet mahallesinde 2013 yılından beri ilçe de vizesiz olarak ikamet ettiği tespit edilen Madam Nino lakaplı yabancı uyruklu kadın, Uzunköprü İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekiplerin düzenlediği operasyon sonrasında yakalanmış ve ardından sınır dışı edilme istemi ile Edirne Göç İdaresi Müdürlüğüne sevk edilmişti. Hakkında, yut dışından gelen yabancı uyruklu kadınlara iş […]
 • 03
  Emniyet Müdürü Mustafa Tekin’e Sevgi Seli
  Uzunköprü Emniyet Müdürlüğü görevine atandığı ilk andan itibaren, Uzunköprü’de ki emniyet sorunları tespiti konusunda yaptığı çalışmalar ile saptadığı, ayrıca vatandaşlar tarafından dile getirilen sorunların giderilmesi noktasında vakit kaybetmeden harekete geçen Uzunköprü İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Tekin, kısa sürede Uzunköprülülerin takdirini kazandı. İlk iş olarak ilçe merkezinde faaliyet gösteren ve yabancı uyruklu kadınların yoğun bir şekilde […]
 • 04
  Kılıçdaroğlu, 3 Kasım’da Uzunköprü’de
  Uzunköprü Belediye Başkanı Enis İşbilen; “Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nu ilçemizde ağırlamaktan onur duyacağız.” CHP Edirne İl Başkanı ve Edirne’nin CHP’li belediye başkanları önceki gün Ankara’ya giderek CHP Grup toplantısına katıldıktan sonra Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nu TBMM’ deki makam odasında ziyaret ettiler. 3 Kasım’da Edirne il Başkanlığı Binasını ve CHP’li belediye başkanlıklarının hizmetlerinin açılışını yapacak olan […]
 • 05
  Halk Toplantısı Küçük Şehşuvarbey’de yapıldı
  İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğü’nün Genelgesi gereği, kolluk kuvvetleri, kamu görevlileri, sivil toplum örgütlerinin temsilcileri, kuruluşların yöneticileri, muhtarlar ve vatandaşlarımızın katılımıyla her ay düzenli olarak ayrı bir yerde yapılması planlanan “Halk İle Buluşma Günü” toplantılarının Ekim ayı toplantısı dün Küçük Şehşuvarbey mahallesinde gerçekleşti. Mahalle sakinlerinin büyük ilgi gösterdiği toplantıya; Kaymakam Kemal Yıldız, Uzunköprü Belediye […]

YAZARLARIMIZ