• EURO 4.52
 • DOLAR 3.84

Şehidimize de, Uzunköprülülere de, makamına da ayıp ettin başkanım

Ne çabuk geçiyor zaman. Yüreğinde vatan sevgisi ve en önemlisi de insan sevgisi olan herkesi derinden yaralayan komşu beldemiz Küplü’nün evladı, 25 yaşında ki gencecik FİDAN’ımızın şahadet haberini almamızın üzerinden tam altı gün geçti. Komşu beldemiz Küplü’nün evladı ama Türkiye’nin şehidi olan Sercan Fidan için pazar günü düzenlenen şehit töreni de, icra ettiği kutsal görevine […]
Yazarlar - 29 Eylül 2017 11:47 A A

Ne çabuk geçiyor zaman. Yüreğinde vatan sevgisi ve en önemlisi de insan sevgisi olan herkesi derinden yaralayan komşu beldemiz Küplü’nün evladı, 25 yaşında ki gencecik FİDAN’ımızın şahadet haberini almamızın üzerinden tam altı gün geçti. Komşu beldemiz Küplü’nün evladı ama Türkiye’nin şehidi olan Sercan Fidan için pazar günü düzenlenen şehit töreni de, icra ettiği kutsal görevine layık şekilde binlerce insanın omuzlarında gerçekleşti.

Hiç kimsenin zerre kadar sorumluluk hissetmediği, fakat Sercan Fidan’ın yudumladığı şahadet şerbetinin her damlasından kendisine bir pay çıkarması gereken siyasiler de akın etmişlerdi şehidimizin arşa yükselişine.

Kimler yoktu ki (?) cenaze töreninde. Milletvekillerimiz, siyasi partilerin başları sonları, bir kişi eksik olsa da (!) Edirne ilimizin il, ilçe ve belde belediye başkanları falanlar filanlar bir sürü insanlar… Sosyal medyadan paylaşılan taziyeler, üzgün suratlar, şehidim sen ölmedinler….. Şehit olmandan dolayı kullanmış olduğum oydan bile kendime sorumluluk yüklediğim Sercan kardeşim, hakkını helal et hepimize…

Yukarıda ki paragrafta belirttiğim üzere kimseyi meraklandırmadan gelelim bir kişi eksik olan Edirne ilimizin çok değerli belediye başkanlarına.  Uzunköprü ilçemizde öyle ya da böyle eksikliğine alıştığımız belediye başkanımız Enis İşbilen, ne yazık ki bu sefer de şehidimizi son yolculuğunda yalnız bıraktı. Yapılan bu davranışın iki nedeni olabilir diye düşünüyorum.

Ya benim gibi kendine bir sorumluluk çıkarıp utancından şehidimizin karşısına çıkamadı, ya da Muharrem İnce’nin oğlunun düğünü ve Uzunköprüspor’un maçına katılımda bulunmak başkanımıza daha cazip geldi. Bana göre affedilir bir yanı olmayan bu davranış bir yana, Uzunköprü halkını temsil etme noktasında en yetkili kişi, ilçemizin Şehri Emini, Avukat Enis İşbilen başkanımız, Uzunköprü Belediyesinin sosyal medya hesabından doğru dürüst bir taziye mesajı bile yayınlatamadı.

İnanın sevgili başkanımızın bu davranışı hakkında yorumda bulunup kantarın topuzunu kaçırmaktan yaşadığım çekinceden dolayı, 23 Eylül Cumartesi ve 24 Eylül Pazar günü gözlemlediğim olayları saat saat sizinle paylaşıp yaşananların takdirini yine size bırakıyorum. Kalın sağlıcakla…….

23.09.2017 CUMARTESİ GÜNÜ

Saat: 11.00 Komşu beldemiz Küplü’nün evladı Sercan Fidan’ın şehadet haberi sosyal medya ve haber sitelerine düştü.

Saat: 12.43 Edirne belediye başkanı Recep Gürkan sosyal medya hesabından taziye mesajı yayınlayarak, pazar günü şehit cenazesine belediye tarafından ücretsiz servis kaldırılacağını bildirdi.

Saat: 13.25 Keşan Belediyesi, Saat: 14.43 İpsala Belediyesi, Saat: 14.57 Meriç Belediyesi,  Saat: 16.32 Havsa Belediyesi, Saat: 16.47 Çorlu Belediyesi, Saat: 16.49 Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Saat: 16.53 Lalapaşa Belediyesi, Saat: 16.54 Süloğlu Belediyeleri sosyal medya hesaplarından  ayrı ayrı Edirneli şehidimiz için taziye mesajı yayınladı.

Saat 19.00 Acı haber TV kanallarının ana haber bültenlerinde

24.09.2017 PAZAR GÜNÜ

Saat: 00.45 Nihayet Uzunköprü Belediyesi şehit Sercan Fidan’ın şahadet haberinin üzerinden 13 saat, Edirne belediye başkanı Recep Gürkan tarafından yapılan taziye paylaşımının üzerinden 12 saat geçmesinin ardından, şehidimiz olduğunu fark edip sosyal medya hesaplarından taziye mesajı yayınlıyor ve ücretsiz  servis kaldıracağını  halk ile paylaşıyor. Fakat yayınlanan taziyede şehidimizin adı ERCAN FİDAN olarak belirtilmiş!!!

Saat: 11.30 Şehidimiz baba ocağına getirildi.

Saat: 11.30 – 12.00 arası Uzunköprü belediyesinin sosyal medyadan takip eden bir vatandaş belediyemizin yapmış olduğu isim hatası üzerine uyarıda bulunuyor. Bu uyarının ardından Uzunköprü Belediyesi yayınlamış olduğu taziye mesajını bir daha yayınlamamak üzere kaldırıyor.

Saat.13.45 Binlerce insan şehidimizi son yolculuğuna uğurluyor.

Saat 17.12 Uzunköprü Belediye Başkanı Enis İşbilen’in, Uzunköprüspor’un Yalova deplasmanında aldığı galibiyetin ardından verdiği galibiyet pozu sosyal medyada dolaşıyor.

Saat 19.00 Ana haber bültenleri haber akışında Muharrem İnce’nin oğlunun pazar günü Yalova’nın Elmalık köyünde gerçekleşen düğününe yer veriyor. Belediye Başkanımız Enis İşbilen öğle saatlerinde çekilen görüntülerde damadın yanı başında.

Not: CHP Milletvekili Erdin Bircan, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Havsa Belediye Başkanı Oğuz Tekin, Süloğlu Belediye Başkanı Mehmet Ormankıran, CHP Uzunköprü İlçe Başkanı İnanç Sülüş hem şehit cenazesinde yer almış hem de ilgili düğüne katılım sağlamıştır.

Yazarlar - 11:47 A A
BENZER HABERLER

POPÜLER HABERLER

 • 01
  CHP’de Devir Teslim Töreni
  3 Aralık tarihinde gerçekleşen Cumhuriyet Halk Partisi Uzunköprü İlçe kongresinde ilçe başkanı seçilen Özlem Becan, dün CHP ilçe binasında düzenlenen törenle görevi eski ilçe başkanı İnanç Sülüş’ten devir aldı. Düzenlenen devir teslim törenine Belediye Başkan vekili Necmettin Akın, eski ilçe başkanı İnanç Sülüş, ilçe kongresinde aday olan Osman Aydın ile birlikte çok sayıda partili katıldı. […]
 • 02
  Madde Bağımlılığı ile Mücadele Komisyonu çalışmalarını sürdürüyor
  Son dönemde Uzunköprü Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından uyuşturucu satışı ve kullanımına yönelik denetimler hız kazanmıştı. Uzunköprü halkının büyük takdirini kazanan uyuşturucu ile mücadele konusunda Uzunköprü Kaymakamı Kemal Yıldız gazetemize açıklamalarda bulundu. Uzunköprü Kaymakamlığı Madde Bağımlılığı ile Mücadele Komisyonu çalışmaları hakkında bilgi verdi. Uzunköprü Kaymakamı Kemal Yıldız, özellikle ailelere çağrıda bulunarak “Bizlere düşen görev kadar […]
 • 03
  Uzunköprü Kudüs için toplanıyor
  ABD Başkanı Donald Trump’ın “Kudüs’ü resmen İsrail’in başkenti olarak tanıma zamanı gelmiştir. Dışişleri Bakanlığına, Tel Aviv’deki büyükelçiliğimizin Kudüs’e taşınması için hazırlıklara başlaması talimatını verdim” açıklamasından sonra Türkiye ve dünya üzerinde hızla yayılan tepki açıklamaları devam ediyor. İlçemizde de Kudüs’e sahip çıkmak üzere kısa sürede oluşturulan Uzunköprü Kudüs Platformu bugün tepkisini bir bildiri ile paylaşacak. Bugün […]
 • 04
  Çağrı Tava Ciğer Salonu Uzunköprülülerin hizmetine açıldı
  Çağrı Tava Ciğer ve Izgara Salonu 07 Aralık 2017 Perşembe saat 12.00’ de Uzunköprü halkının hizmetine açıldı. Çağrı Tava Ciğer ve Izgara Salonunun açılışına Uzunköprü Kaymakamı Kemal Yıldız, Belediye Başkan vekili Necmettin Akın, AK Parti İlçe Başkanı Çağatay Yılmaz, CHP ilçe başkanı Özlem Becan, MHP ilçe Başkanı Ayhan Yeni, UTSO Başkanı Ercan İhtiyar, CHP eski […]
 • 05
  Başkan Yeni’den Kudüs Açıklaması
  MHP Uzunköprü İlçe Başkanı Ayhan Yeni; “ABD başkanı Trump’ın Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak kabul etmesini asla tasvip etmiyoruz” Milliyetçi Hareket Partisi Uzunköprü İlçe Başkanı Ayhan Yeni, ABD Başkanı Donald Trump’ın dünyayı sarsan Kudüs kararına ilişkin “Ortadoğu’yu mahvedecek “zaman ayarlı bomba” açıklamasında bulundu. Başkan Ayhan Yeni, kişisel sosyal medya hesabından yaptığı açıklamasında “ABD başkanı Trump’un Kudüs’ü […]

YAZARLARIMIZ