Hafif yağmur
 • EURO 4.69
 • DOLAR 3.80

Şehidimize de, Uzunköprülülere de, makamına da ayıp ettin başkanım

Ne çabuk geçiyor zaman. Yüreğinde vatan sevgisi ve en önemlisi de insan sevgisi olan herkesi derinden yaralayan komşu beldemiz Küplü’nün evladı, 25 yaşında ki gencecik FİDAN’ımızın şahadet haberini almamızın üzerinden tam altı gün geçti. Komşu beldemiz Küplü’nün evladı ama Türkiye’nin şehidi olan Sercan Fidan için pazar günü düzenlenen şehit töreni de, icra ettiği kutsal görevine […]
Yazarlar - 29 Eylül 2017 11:47 A A

Ne çabuk geçiyor zaman. Yüreğinde vatan sevgisi ve en önemlisi de insan sevgisi olan herkesi derinden yaralayan komşu beldemiz Küplü’nün evladı, 25 yaşında ki gencecik FİDAN’ımızın şahadet haberini almamızın üzerinden tam altı gün geçti. Komşu beldemiz Küplü’nün evladı ama Türkiye’nin şehidi olan Sercan Fidan için pazar günü düzenlenen şehit töreni de, icra ettiği kutsal görevine layık şekilde binlerce insanın omuzlarında gerçekleşti.

Hiç kimsenin zerre kadar sorumluluk hissetmediği, fakat Sercan Fidan’ın yudumladığı şahadet şerbetinin her damlasından kendisine bir pay çıkarması gereken siyasiler de akın etmişlerdi şehidimizin arşa yükselişine.

Kimler yoktu ki (?) cenaze töreninde. Milletvekillerimiz, siyasi partilerin başları sonları, bir kişi eksik olsa da (!) Edirne ilimizin il, ilçe ve belde belediye başkanları falanlar filanlar bir sürü insanlar… Sosyal medyadan paylaşılan taziyeler, üzgün suratlar, şehidim sen ölmedinler….. Şehit olmandan dolayı kullanmış olduğum oydan bile kendime sorumluluk yüklediğim Sercan kardeşim, hakkını helal et hepimize…

Yukarıda ki paragrafta belirttiğim üzere kimseyi meraklandırmadan gelelim bir kişi eksik olan Edirne ilimizin çok değerli belediye başkanlarına.  Uzunköprü ilçemizde öyle ya da böyle eksikliğine alıştığımız belediye başkanımız Enis İşbilen, ne yazık ki bu sefer de şehidimizi son yolculuğunda yalnız bıraktı. Yapılan bu davranışın iki nedeni olabilir diye düşünüyorum.

Ya benim gibi kendine bir sorumluluk çıkarıp utancından şehidimizin karşısına çıkamadı, ya da Muharrem İnce’nin oğlunun düğünü ve Uzunköprüspor’un maçına katılımda bulunmak başkanımıza daha cazip geldi. Bana göre affedilir bir yanı olmayan bu davranış bir yana, Uzunköprü halkını temsil etme noktasında en yetkili kişi, ilçemizin Şehri Emini, Avukat Enis İşbilen başkanımız, Uzunköprü Belediyesinin sosyal medya hesabından doğru dürüst bir taziye mesajı bile yayınlatamadı.

İnanın sevgili başkanımızın bu davranışı hakkında yorumda bulunup kantarın topuzunu kaçırmaktan yaşadığım çekinceden dolayı, 23 Eylül Cumartesi ve 24 Eylül Pazar günü gözlemlediğim olayları saat saat sizinle paylaşıp yaşananların takdirini yine size bırakıyorum. Kalın sağlıcakla…….

23.09.2017 CUMARTESİ GÜNÜ

Saat: 11.00 Komşu beldemiz Küplü’nün evladı Sercan Fidan’ın şehadet haberi sosyal medya ve haber sitelerine düştü.

Saat: 12.43 Edirne belediye başkanı Recep Gürkan sosyal medya hesabından taziye mesajı yayınlayarak, pazar günü şehit cenazesine belediye tarafından ücretsiz servis kaldırılacağını bildirdi.

Saat: 13.25 Keşan Belediyesi, Saat: 14.43 İpsala Belediyesi, Saat: 14.57 Meriç Belediyesi,  Saat: 16.32 Havsa Belediyesi, Saat: 16.47 Çorlu Belediyesi, Saat: 16.49 Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Saat: 16.53 Lalapaşa Belediyesi, Saat: 16.54 Süloğlu Belediyeleri sosyal medya hesaplarından  ayrı ayrı Edirneli şehidimiz için taziye mesajı yayınladı.

Saat 19.00 Acı haber TV kanallarının ana haber bültenlerinde

24.09.2017 PAZAR GÜNÜ

Saat: 00.45 Nihayet Uzunköprü Belediyesi şehit Sercan Fidan’ın şahadet haberinin üzerinden 13 saat, Edirne belediye başkanı Recep Gürkan tarafından yapılan taziye paylaşımının üzerinden 12 saat geçmesinin ardından, şehidimiz olduğunu fark edip sosyal medya hesaplarından taziye mesajı yayınlıyor ve ücretsiz  servis kaldıracağını  halk ile paylaşıyor. Fakat yayınlanan taziyede şehidimizin adı ERCAN FİDAN olarak belirtilmiş!!!

Saat: 11.30 Şehidimiz baba ocağına getirildi.

Saat: 11.30 – 12.00 arası Uzunköprü belediyesinin sosyal medyadan takip eden bir vatandaş belediyemizin yapmış olduğu isim hatası üzerine uyarıda bulunuyor. Bu uyarının ardından Uzunköprü Belediyesi yayınlamış olduğu taziye mesajını bir daha yayınlamamak üzere kaldırıyor.

Saat.13.45 Binlerce insan şehidimizi son yolculuğuna uğurluyor.

Saat 17.12 Uzunköprü Belediye Başkanı Enis İşbilen’in, Uzunköprüspor’un Yalova deplasmanında aldığı galibiyetin ardından verdiği galibiyet pozu sosyal medyada dolaşıyor.

Saat 19.00 Ana haber bültenleri haber akışında Muharrem İnce’nin oğlunun pazar günü Yalova’nın Elmalık köyünde gerçekleşen düğününe yer veriyor. Belediye Başkanımız Enis İşbilen öğle saatlerinde çekilen görüntülerde damadın yanı başında.

Not: CHP Milletvekili Erdin Bircan, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Havsa Belediye Başkanı Oğuz Tekin, Süloğlu Belediye Başkanı Mehmet Ormankıran, CHP Uzunköprü İlçe Başkanı İnanç Sülüş hem şehit cenazesinde yer almış hem de ilgili düğüne katılım sağlamıştır.

Yazarlar - 11:47 A A
BENZER HABERLER

POPÜLER HABERLER

 • 01
  Süt Birliğinde Üyeler Akkuş Dedi
  17 Şubat Cumartesi günü gerçekleşen ve sonucu merakla beklenen Uzunköprü Süt Üreticileri Birliği seçiminde kazanan taraf Tamer Akkuş ve yönetim kurulu listesi oldu. Uzunköprü Ege Düğün Salonunda gerçekleşen olağan kongrede ilk önce divan başkanlığı seçimi yapıldı. Divan başkanlığı için Tamer Akkuş Cemil Metin’i, Şeref Ateşli ise Hayati Balkan’ı aday gösterdiler. Açık oy kullanımı şekilde gerçekleşen […]
 • 02
  AK Kadınlardan Pazaryeri Esnafına Ziyaret
  AK Parti Kadın Kolları Başkanı Ataş ; “Uzunköprü böyle yönetilmeyi hak etmiyor, biz bu tablodan utandık ya siz ?” İlçemiz Uzunköprü’nün önemli sorunlarından biri olan ve yıllardır siyasilerin seçim beyannamelerinde yer alan Uzunköprü Kapalı Pazaryeri özellikle son bahar ve kış aylarına girdiğimiz dönemlerde yaşanan su baskınları, çatı akması gibi olumsuz koşullardan dolayı esnafı ve vatandaşları […]
 • 03
  CHP Tüzük Kurultayına Gidiyor
  CHP Uzunköprü İlçe Başkanı Özlem BECAN; “Edirne örgütü olarak, bu kurultaydan isteklerimizi alacağımıza inanıyorum” CHP Genel Başkanı Kemal KILIÇDAROĞLU, imzasıyla 81 İl Başkanlığına gönderilen genelgede 19. Olağanüstü Kurultay 9-10 Mart tarihlerinde Ankara’ da yapılacağı bildirilmişti. Geçtiğimiz hafta sonu gazetemizi ziyaret eden CHP Uzunköprü İlçe Başkanı Özlem BECAN, ve Kurultay delegesi Yakup Atalay kurultayla ilgili yaptığı […]
 • 04
  İlçemizde Güvenli Okul Projesi Hayata Geçiyor
  Uzunköprü İlçe Emniyet Müdürü Mustafa TEKİN, okul çevrelerinde yalnızca resmi ekiplerin değil bazen vatandaşın fark etmediği sivil ekiplerle de denetimler yapıldığını belirterek, “Bu kapsamda okulla ilişkisi olamayan kişiler, okul çevresinde amaçsız dolaşan kişiler varsa bunlara para cezası uygulayacağız” dedi. Mustafa TEKİN, yaptığı açıklamada Türkiye’ de “Güvenli Okul Projesi” kapsamında, okul çevresinde, okulla ilişkisi olmayan, amaçsız […]
 • 05
  Hüseyin Çorum Sağlık Meslek Lisesinden “Kan Ver Can Ver” kampanyası
  İlçemizin tek sağlık okulu konumunda bulunan Uzunköprü Hüseyin Çorum Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Kızılay’ a kan bağışı kampanyaları konusunda destek olmaya devam ediyor. Uzunköprü Hüseyin Çorum Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, son olarak Edirne İl Milli Eğitim Müdürlüğünün başlatmış olduğu “Kan Bağışı Kampanyası” kapsamında geçtiğimiz günlerde okula gelen Kızılay ekiplerine 31 ünite kan bağışı […]

YAZARLARIMIZ