• EURO 4.52
 • DOLAR 3.84

Trenlerini Geri İstiyorlar

Demirtaş Mahallesi sakinleri; Verilen Sözlerin Tutulmasını İstiyoruz.
Gündem - 23 Kasım 2017 10:30 A A

Trakya üzerindeki demiryolu ağında yapılan düzenleme çalışmalarının ardından 3 yıl sonra, 20 Ekim’de 2015 yılında başlanan Çerkezköy-Kapıkule-Çerkezköy ve Çerkezköy-Uzunköprü-Çerkezköy ekspres tren seferleri daha sonrasında 15 Şubat 2016 günü yolcu azlığına bağlı zarar ettiği gerekçesiyle TCDD tarafından durdurulmuştu.

Durdurulan tren seferleri ile ilgili olarak TCDD yaptığı açıklamada; “Söz konusu trenlerin çalıştığı dönem içerisindeki toplam gelirler toplam maliyetler ile mukayese edildiğinde gelirin gideri karşılama oranı yüzde 2’dir. Seferlerin bu şekilde işletilmesi verimli olmayacağından iptal edilmek zorunda kalınmıştır” denilmişti.

Uzunköprü – Çerkezköy tren seferlerinin iptal edilmesi kararının ardından Uzunköprü’de vatandaşlar ‘Trenimizi geri istiyoruz’ adı altında imza kampanyası başlatmış ve bu kapsamda 7 bin imza toplanmıştı.

Uzunköprü Belediye Başkanı Enis İşbilen,  toplanan imzaları Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığına gönderilmesi için Uzunköprü Kaymakamlığına teslim etmişti.

Ancak bu konu hakkında hiçbir gelişme yaşanmaması umutlarını tren seferlerine bağlayan Uzunköprü Demirtaş mahallesinde yaşayan vatandaşları isyan ettirdi.

Dün konu hakkında Demirtaş (İstasyon) mahallesine giden gazetemiz muhabirine açıklamada bulunan vatandaşlar “Bizlere verilen sözlerin tutulmasını istiyoruz” dediler.

45 yıldır bakkal olarak mahallede hizmet veren Kemal Yılmaz isimli vatandaş, yıllardır mahallelerine gelen siyasilerin hep aynı sözleri verdiklerini, ancak ortada hiçbir çalışma olmadığını ifade etti.

Kemal Yılmaz; “Doğma büyüme burada oturuyorum.  Uzunköprü’nün en hareketli mahallerinden biri olan mahallemizde artık kuş uçmuyor. Nüfusu 2000’leri bulan bu mahallede şimdi 200 kişi bile oturmuyor. Neden çünkü tren çalışmıyor. Tren çalışsa bu mahalle bu kadar göç vermezdi. Çocuklarımız iş için burayı terk etmek zorunda kalmazdı. Ne oldu hepsi gitti. Çünkü kimse sözlerini tutmadı. Kaç tane bakan geldi geçti. Sonuç yok. Bırakın yurt dışı bağlantısı olmasın. Bu tren Çorlu-Çerkezköy’e çalışsın yeter. Bir an önce bizlere verilen sözlerin tutulmasını bekliyoruz.” Dedi.

Gündem - 10:30 A A
BENZER HABERLER

POPÜLER HABERLER

 • 01
  CHP’de Devir Teslim Töreni
  3 Aralık tarihinde gerçekleşen Cumhuriyet Halk Partisi Uzunköprü İlçe kongresinde ilçe başkanı seçilen Özlem Becan, dün CHP ilçe binasında düzenlenen törenle görevi eski ilçe başkanı İnanç Sülüş’ten devir aldı. Düzenlenen devir teslim törenine Belediye Başkan vekili Necmettin Akın, eski ilçe başkanı İnanç Sülüş, ilçe kongresinde aday olan Osman Aydın ile birlikte çok sayıda partili katıldı. […]
 • 02
  Madde Bağımlılığı ile Mücadele Komisyonu çalışmalarını sürdürüyor
  Son dönemde Uzunköprü Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından uyuşturucu satışı ve kullanımına yönelik denetimler hız kazanmıştı. Uzunköprü halkının büyük takdirini kazanan uyuşturucu ile mücadele konusunda Uzunköprü Kaymakamı Kemal Yıldız gazetemize açıklamalarda bulundu. Uzunköprü Kaymakamlığı Madde Bağımlılığı ile Mücadele Komisyonu çalışmaları hakkında bilgi verdi. Uzunköprü Kaymakamı Kemal Yıldız, özellikle ailelere çağrıda bulunarak “Bizlere düşen görev kadar […]
 • 03
  Uzunköprü Kudüs için toplanıyor
  ABD Başkanı Donald Trump’ın “Kudüs’ü resmen İsrail’in başkenti olarak tanıma zamanı gelmiştir. Dışişleri Bakanlığına, Tel Aviv’deki büyükelçiliğimizin Kudüs’e taşınması için hazırlıklara başlaması talimatını verdim” açıklamasından sonra Türkiye ve dünya üzerinde hızla yayılan tepki açıklamaları devam ediyor. İlçemizde de Kudüs’e sahip çıkmak üzere kısa sürede oluşturulan Uzunköprü Kudüs Platformu bugün tepkisini bir bildiri ile paylaşacak. Bugün […]
 • 04
  Çağrı Tava Ciğer Salonu Uzunköprülülerin hizmetine açıldı
  Çağrı Tava Ciğer ve Izgara Salonu 07 Aralık 2017 Perşembe saat 12.00’ de Uzunköprü halkının hizmetine açıldı. Çağrı Tava Ciğer ve Izgara Salonunun açılışına Uzunköprü Kaymakamı Kemal Yıldız, Belediye Başkan vekili Necmettin Akın, AK Parti İlçe Başkanı Çağatay Yılmaz, CHP ilçe başkanı Özlem Becan, MHP ilçe Başkanı Ayhan Yeni, UTSO Başkanı Ercan İhtiyar, CHP eski […]
 • 05
  Başkan Yeni’den Kudüs Açıklaması
  MHP Uzunköprü İlçe Başkanı Ayhan Yeni; “ABD başkanı Trump’ın Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak kabul etmesini asla tasvip etmiyoruz” Milliyetçi Hareket Partisi Uzunköprü İlçe Başkanı Ayhan Yeni, ABD Başkanı Donald Trump’ın dünyayı sarsan Kudüs kararına ilişkin “Ortadoğu’yu mahvedecek “zaman ayarlı bomba” açıklamasında bulundu. Başkan Ayhan Yeni, kişisel sosyal medya hesabından yaptığı açıklamasında “ABD başkanı Trump’un Kudüs’ü […]

YAZARLARIMIZ