• EURO 4.52
 • DOLAR 3.84

Uzunköprü Belediyesi ve CHP…!

Uzunköprü Gazetesi olarak ilçede yayınlanan tek günlük gazete olmanın avantajını yaşadığımız gibi sorumluluğunu da taşıyoruz. Her ne kadar sosyal medya şu anda yazılı ve görsel basının önüne geçse de bizde bunun bilincinde olarak, haberi etkili, okunabilir, ilgi çekici hale getirerek gazetemiz ve sosyal medya hesaplarımızdan sizlerin beğenisine sunmaya çalışıyoruz. Haberlerimize karşı gösterdiğiniz ilgi, beğeniler doğru […]
Yazarlar - 10 Ekim 2017 13:51 A A

Uzunköprü Gazetesi olarak ilçede yayınlanan tek günlük gazete olmanın avantajını yaşadığımız gibi sorumluluğunu da taşıyoruz.
Her ne kadar sosyal medya şu anda yazılı ve görsel basının önüne geçse de bizde bunun bilincinde olarak, haberi etkili, okunabilir, ilgi çekici hale getirerek gazetemiz ve sosyal medya hesaplarımızdan sizlerin beğenisine sunmaya çalışıyoruz.
Haberlerimize karşı gösterdiğiniz ilgi, beğeniler doğru yolda olduğunuzu gösteriyor.
Bizde Uzunköprü Gazetesi olarak bu yolda ilerlemeye devam edeceğiz.
Son dönemde gazetemizde Uzunköprü Belediyesi ile ilgili önemli açıklamalar çıkıyor.
Bunlardan bazıları Belediye Başkanının kendi açıklamaları olduğu gibi bazıları da başkanın bu açıklamalarına karşı yapılan açıklamalar oluyor.
Kamuoyunda Uzunköprü Belediyesini çok eleştirdiğimiz şeklinde söylemler direk şahsıma hatta gazetemizdeki diğer çalışma arkadaşlarıma dahi söyleniyor.
Ancak biz bu haberleri yaparken herhangi bir art niyet içerisine girmeden, olmayanları olmuş, olanları da olmamış mücadelesi içerisine girmeden değerli okuyucularımızla paylaşıyoruz.
Gazete haberlerimizin detaylarını siyasilerin, kurum amirlerinin, belediye başkanın açıklamaları ve vatandaşımızın şikâyetlerini oluşturuyor.
Haberlerimize konu olan açıklamaların en can alıcı kısımları, en vurucu detaylarını çekip haber başlıklarımıza taşıyor, olayları ve söylemleri bir nakış işler gibi haberlerimize işliyoruz.
Bu duruma verebileceğim en güzel örneklerden biri de geçtiğimiz günlerde gerçekleşen Kent Konseyi ve sonrasında basına yansıyanlar oldu..
Toplantıda Uzunköprü Belediye Başkanı Enis İŞBİLEN bir konuşma yaptı.
Başkan İşbilen’in bu konuşması ilçede yayınlanan gazetelerin başlıklarına farklı farklı yansıdı. Konuşma aynı konuşma ancak gazetelerin kullandığı detaylar farklıydı.
Başkanın konuşması ile ilgili bir gazete; “Bütün Sorunların üstesinden Ancak Birlikte Olabilirsek Gelebiliriz.” diye başlık kullanırken, diğer bir gazete; “Uzunköprü Kent Konseyi Toplantısında Konuşulmayan Kalmadı” şeklinde bir başlık kullandı.
Uzunköprü Gazetesi olarak biz ise aynı konuşma ile alakalı olarak; “Uzunköprü Esnafı Festivalde Bize Destek Olmadı” başlığını kullandık.
Konuşma aynı konuşmaydı.
Ancak konuşmadan biz daha ilgi çekici olduğunu düşündüğümüz bir kısmı gazetemiz sayfalarına taşırken, diğer gazeteler ise kendisine göre daha çekici olduğunu düşündüğü bir kısmı haber olarak yapmıştı.
Zaten böyle olması da gerekiyor.
Gazeteler olaylara ne kadar farklı noktadan bakarsa o kadar güzellikle olur.
**** **** ****
Uzunköprü Belediye Meclisinin Ekim ayı toplantısı gerçekleşti.
Toplantıda gündem maddelerinden çok, toplantıdan sonra açıklanan Uzunköprü Festival Bütçesinin maliyeti damga vurdu.
Dile kolay 503 BİN TL (Yarım milyon TL)…
Bunu gazetelerine ilk işleyen gazeteyiz.
Festival bütçesinin maliyet kalemlerini başkan bey bizlere henüz iletmediği için sizlerle paylaşamadık.
Bize vermediği gibi Belediye Meclis Üyelerine de vermemiş.
Gerçi AK Parti’li belediye meclis üyeleri başkan Enis İŞBİLEN’den maliyet rakamlarını detaylı istemişti ancak henüz onlara da bu liste ulaşamamış.
Kargo’ya verseler 3 günde ellerinde olur.
Demek ki posta daha belediyeden çıkmadı anlaşılan.
Neyse bana ne ya isteyen AK Parti’liler, vermeyen CHP’li belediye başkanı…
Adam vermez kime ne bundan….!
**** *** ****
Hatırlanacağı üzere Uzunköprü Belediye Başkanı Enis İŞBİLEN; “Logomuz günün şartlarına göre değil, belediyemizi temsil etme noktasında yeterli değil, günün şartlarına uygun olarak yeni logo çalışması yapacağız. ” Diyerek bir logo yarışması açmıştı.
Logo yarışmasından sonra yarışmayı kazanan logonun çalıntı olduğu ortaya çıkmış ve başkan İŞBİLEN; “Kurumsal Logo Yarışması’nda birinci olan logonun şartname kurallarına uymadığı için birinciliği elinden alınmış ve yarışma iptal edilmişti.” demişti
Aradan geçen 1 yılı aşkın süreden sonra logo ile alakalı olarak hiçbir çalışma yapılmadı.
Oysa Uzunköprü Belediye Başkanı Enis İŞBİLEN’in ifadesine göre logomuz ömrünü tamamlamıştı ve bize yeni bir logo gerekliydi.
Peki yarışmayı bana göre eline yüzüne bulaştıran Uzunköprü Belediyesi ömrünü tamamladığını başkanı tarafından ifade edilen logo hakkında bir çalışmaya imza attı mı ?
Şimdi Burada sorulacak iki soru ortaya çıkıyor.
Yeni bir logoya ihtiyaç varsa niçin 1,5 senedir logo çalışması yok ?
Yeni bir logoya ihtiyaç yoktu o zaman niçin yarışma düzenlendi ?
*** *** ***
Cumhuriyet Halk Partisi köylerde bugünden başlayan ve 15 Ekim Pazar günü mahallelerde yapılacak bir delege seçimine gidiyor.
CHP’ye kayıtlı olan yaklaşık 1.700 üye ilçe yönetimine seçecek 430 delegeyi belirleyecek.
Son günlerde bu delege seçimi CHP içerisinde öyle bir hal aldı ki sanki delege seçimi değil belediye başkanlık seçimi…
CHP’liler sanki karşılarında başka partiden aday varmışçasına çalışıyor, liste delme savaşına giriyor.
Listeler renk renk…
Beyaz, Kırmızı, Mavi…
Ama ne gerek var parti içinde o kadar söylenmeye, kalp kırmaya. Sonuçta Pazar gününden sonra yine birbirine bakacak olan sizlersiniz…
Siz kendi içinizde böyle yaparsanız diğer partiler vay haline….
CHP’ne Uzunköprü’ye hayırlısı olsun…

Yazarlar - 13:51 A A
BENZER HABERLER

POPÜLER HABERLER

 • 01
  Uzunköprü’nün Nüfus Haritası Çıkarıldı
  2017 yılı rakamlarına göre ilçemizin toplam nüfusu 62.300 olarak açıklanırken, ilçe merkez nüfusu 39.823 ve köyler nüfusu ise 22.477 olarak açıklandı. İlçemizde son yıllarda yaşanan ekonomik nedenler ve işsizlik nedeniyle önlenemez göç devam ederken, en son açıklanan ilçemiz nüfusunun bir kez daha hızla gerilediği görüldü. Açıklanan nüfus rakamlarına göre ilçe merkez nüfusu 40.000 altına inerek […]
 • 02
  Bal Gibi Proje
  Uzunköprü İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Uzunköprü Bal Üreticileri Birliği ilçemiz için önemli bir projeye imza attı. “Sütler Devletten, Ballar Uzunköprülü Bal Üreticilerinden” ismi verilen proje ile ilçemiz merkez ilkokullarında okuyan toplam 2499 öğrenciye bal ve süt dağıtılacak. 2017-2018 Öğretim yılının ikinci yarısında başlayacak proje ile birlikte öğrencilere okul sütünün yanında paketler halinde ballar da […]
 • 03
  Akıncılar’dan Uzunköprsüpor’a Destek Kahvaltısı
  İlçemizi Bölgesel Amatör Lig 12. Grupta temsil eden Uzunköprüspor’un ateşli taraftar grubu Akıncılar takımlarına destek ve moral kahvaltısı verdiler. Cumartesi günü Cazgır Cafede düzenlenen kahvaltıda futbolcular, teknik heyet ve taraftar grubu temsilcileir hazır bulundu. Takımlarına her zaman destek verdikleirni söyleyen Akıncılar Taraftarlar Grubu başkanlarından Görkem Açıkbaş her zaman takımlarının yanında olduklarını ifade etti. Kulüp başkan […]
 • 04
  Uzunköprü’de defineci izlerine rastlandı
  30 yıldır Trakya’da arkeolojik kazılar gerçekleştiren ve kazılarını Uzunköprü ilçemizde sürdüren Trakya Üniversitesi, Sanat Tarihi Bölümü Başkanı Prof. Dr. Engin Beksaç, yaptığı basın açıklamasında, ilçemizde yaptıkları kazılarda yüksek oranda defineci izlerine rastladıklarını ifade etti. 30 yıldır Trakya’da arkeolojik kazılar gerçekleştiren Trakya Üniversitesi, Sanat Tarihi Bölümü Başkanı Prof. Dr. Engin Beksaç, “Defineciler tarihsel geçmişimizi yok etmeyin. […]
 • 05
  “Hayvancılık Politikaları Küçük Besiciyi Bitiriyor”
  Meriç Ziraat Odası Başkanı Ömer Ergin, Türkiye’de uygulanan yanlış hayvancılık politikalarının küçük besiciyi bitirme noktasına geldiğini savundu. Başta kırmızı et ve hayvancılıkta kullanılan yem ve benzeri ürünlerin hepsinin ithal edildiğini vurgulayan Ergin, “Dilimiz söylemeye varmıyor ama yakında çiftçide ithal edilirse kimse şaşırmasın” dedi. Ergin, hayvancılıkta yaşanan problemlerin çözümünün ithalat olmadığını söyledi. Hayvansal üretimde girdilerin çok […]

YAZARLARIMIZ