Açık
 • EURO 4.65
 • DOLAR 3.74

Uzunköprü Belediyesi ve CHP…!

Uzunköprü Gazetesi olarak ilçede yayınlanan tek günlük gazete olmanın avantajını yaşadığımız gibi sorumluluğunu da taşıyoruz. Her ne kadar sosyal medya şu anda yazılı ve görsel basının önüne geçse de bizde bunun bilincinde olarak, haberi etkili, okunabilir, ilgi çekici hale getirerek gazetemiz ve sosyal medya hesaplarımızdan sizlerin beğenisine sunmaya çalışıyoruz. Haberlerimize karşı gösterdiğiniz ilgi, beğeniler doğru […]
Yazarlar - 10 Ekim 2017 13:51 A A

Uzunköprü Gazetesi olarak ilçede yayınlanan tek günlük gazete olmanın avantajını yaşadığımız gibi sorumluluğunu da taşıyoruz.
Her ne kadar sosyal medya şu anda yazılı ve görsel basının önüne geçse de bizde bunun bilincinde olarak, haberi etkili, okunabilir, ilgi çekici hale getirerek gazetemiz ve sosyal medya hesaplarımızdan sizlerin beğenisine sunmaya çalışıyoruz.
Haberlerimize karşı gösterdiğiniz ilgi, beğeniler doğru yolda olduğunuzu gösteriyor.
Bizde Uzunköprü Gazetesi olarak bu yolda ilerlemeye devam edeceğiz.
Son dönemde gazetemizde Uzunköprü Belediyesi ile ilgili önemli açıklamalar çıkıyor.
Bunlardan bazıları Belediye Başkanının kendi açıklamaları olduğu gibi bazıları da başkanın bu açıklamalarına karşı yapılan açıklamalar oluyor.
Kamuoyunda Uzunköprü Belediyesini çok eleştirdiğimiz şeklinde söylemler direk şahsıma hatta gazetemizdeki diğer çalışma arkadaşlarıma dahi söyleniyor.
Ancak biz bu haberleri yaparken herhangi bir art niyet içerisine girmeden, olmayanları olmuş, olanları da olmamış mücadelesi içerisine girmeden değerli okuyucularımızla paylaşıyoruz.
Gazete haberlerimizin detaylarını siyasilerin, kurum amirlerinin, belediye başkanın açıklamaları ve vatandaşımızın şikâyetlerini oluşturuyor.
Haberlerimize konu olan açıklamaların en can alıcı kısımları, en vurucu detaylarını çekip haber başlıklarımıza taşıyor, olayları ve söylemleri bir nakış işler gibi haberlerimize işliyoruz.
Bu duruma verebileceğim en güzel örneklerden biri de geçtiğimiz günlerde gerçekleşen Kent Konseyi ve sonrasında basına yansıyanlar oldu..
Toplantıda Uzunköprü Belediye Başkanı Enis İŞBİLEN bir konuşma yaptı.
Başkan İşbilen’in bu konuşması ilçede yayınlanan gazetelerin başlıklarına farklı farklı yansıdı. Konuşma aynı konuşma ancak gazetelerin kullandığı detaylar farklıydı.
Başkanın konuşması ile ilgili bir gazete; “Bütün Sorunların üstesinden Ancak Birlikte Olabilirsek Gelebiliriz.” diye başlık kullanırken, diğer bir gazete; “Uzunköprü Kent Konseyi Toplantısında Konuşulmayan Kalmadı” şeklinde bir başlık kullandı.
Uzunköprü Gazetesi olarak biz ise aynı konuşma ile alakalı olarak; “Uzunköprü Esnafı Festivalde Bize Destek Olmadı” başlığını kullandık.
Konuşma aynı konuşmaydı.
Ancak konuşmadan biz daha ilgi çekici olduğunu düşündüğümüz bir kısmı gazetemiz sayfalarına taşırken, diğer gazeteler ise kendisine göre daha çekici olduğunu düşündüğü bir kısmı haber olarak yapmıştı.
Zaten böyle olması da gerekiyor.
Gazeteler olaylara ne kadar farklı noktadan bakarsa o kadar güzellikle olur.
**** **** ****
Uzunköprü Belediye Meclisinin Ekim ayı toplantısı gerçekleşti.
Toplantıda gündem maddelerinden çok, toplantıdan sonra açıklanan Uzunköprü Festival Bütçesinin maliyeti damga vurdu.
Dile kolay 503 BİN TL (Yarım milyon TL)…
Bunu gazetelerine ilk işleyen gazeteyiz.
Festival bütçesinin maliyet kalemlerini başkan bey bizlere henüz iletmediği için sizlerle paylaşamadık.
Bize vermediği gibi Belediye Meclis Üyelerine de vermemiş.
Gerçi AK Parti’li belediye meclis üyeleri başkan Enis İŞBİLEN’den maliyet rakamlarını detaylı istemişti ancak henüz onlara da bu liste ulaşamamış.
Kargo’ya verseler 3 günde ellerinde olur.
Demek ki posta daha belediyeden çıkmadı anlaşılan.
Neyse bana ne ya isteyen AK Parti’liler, vermeyen CHP’li belediye başkanı…
Adam vermez kime ne bundan….!
**** *** ****
Hatırlanacağı üzere Uzunköprü Belediye Başkanı Enis İŞBİLEN; “Logomuz günün şartlarına göre değil, belediyemizi temsil etme noktasında yeterli değil, günün şartlarına uygun olarak yeni logo çalışması yapacağız. ” Diyerek bir logo yarışması açmıştı.
Logo yarışmasından sonra yarışmayı kazanan logonun çalıntı olduğu ortaya çıkmış ve başkan İŞBİLEN; “Kurumsal Logo Yarışması’nda birinci olan logonun şartname kurallarına uymadığı için birinciliği elinden alınmış ve yarışma iptal edilmişti.” demişti
Aradan geçen 1 yılı aşkın süreden sonra logo ile alakalı olarak hiçbir çalışma yapılmadı.
Oysa Uzunköprü Belediye Başkanı Enis İŞBİLEN’in ifadesine göre logomuz ömrünü tamamlamıştı ve bize yeni bir logo gerekliydi.
Peki yarışmayı bana göre eline yüzüne bulaştıran Uzunköprü Belediyesi ömrünü tamamladığını başkanı tarafından ifade edilen logo hakkında bir çalışmaya imza attı mı ?
Şimdi Burada sorulacak iki soru ortaya çıkıyor.
Yeni bir logoya ihtiyaç varsa niçin 1,5 senedir logo çalışması yok ?
Yeni bir logoya ihtiyaç yoktu o zaman niçin yarışma düzenlendi ?
*** *** ***
Cumhuriyet Halk Partisi köylerde bugünden başlayan ve 15 Ekim Pazar günü mahallelerde yapılacak bir delege seçimine gidiyor.
CHP’ye kayıtlı olan yaklaşık 1.700 üye ilçe yönetimine seçecek 430 delegeyi belirleyecek.
Son günlerde bu delege seçimi CHP içerisinde öyle bir hal aldı ki sanki delege seçimi değil belediye başkanlık seçimi…
CHP’liler sanki karşılarında başka partiden aday varmışçasına çalışıyor, liste delme savaşına giriyor.
Listeler renk renk…
Beyaz, Kırmızı, Mavi…
Ama ne gerek var parti içinde o kadar söylenmeye, kalp kırmaya. Sonuçta Pazar gününden sonra yine birbirine bakacak olan sizlersiniz…
Siz kendi içinizde böyle yaparsanız diğer partiler vay haline….
CHP’ne Uzunköprü’ye hayırlısı olsun…

Yazarlar - 13:51 A A
BENZER HABERLER

POPÜLER HABERLER

 • 01
  KAPALIYIZ…!!!
  Pazar günü mezarlık ziyareti yapmak için, Uzunköprü Şehir Mezarlığına giden vatandaşlar kilitli kapıyla karşılaştılar.  Mezarlık kapılarının saat 14.00’a gelmesine rağmen halen kapalı olmasına daha fazla kayıtsız kalmayan bir vatandaş “ 80 yaşındaki annemi, babamın mezarına götürebilmek için duvardan mı atlatmam gerekiyor? ” sözleri ile yaşanan duruma isyan etti. Hafta sonu olması vesilesi ile geride bıraktığımız […]
 • 02
  YILDIRIM, Sanayi Sitesi Başkanı YILMAZ’ı hedef aldı
  Veli Yıldırım; “ Sanayi sitemizde güvenlik yok, hizmet yok, ne yazık ki bunları dert eden başkan yok. Hasan Yılmaz’ın tek düşüncesi vekalet oylarla koltuğu sağlama almak.” Bir zamanlar Uzunköprü’nün can damarı konumunda bulunan, ancak yönetimsel eksiklikler ve ekonomik nedenlerden dolayı her geçen gün kepenklerin indiği Uzunköprü Sanayi Sitesinde sorunlar bir türlü bitmiyor. Yolların çukur ve […]
 • 03
  57 Yıllık Tecrübe ile Uzunköprü’yü Dünyaya Tanıtıyor
  Küçük bir sanayi atölyesinden başlayarak dünya firmalarına iş yapan bir hale gelen AR-İŞ Makine, ülkemiz ihracatına büyük katkı sunmaya devam ediyor . İlçemizin makine sanayi konusunda yaptığı projeler ile Uzunköprü’müzün dünyaya açılan penceresi olan AR-İŞ Makine aldığı işler ve yaptığı çalışmalar ile her geçen gün büyümeye devam ediyor. 1960 yılında Mustafa Peközcan tarafından torna ve […]
 • 04
  Kaçar ve Çevreciler Bir Kez Daha Kazandı
  Edirne’nin Keşan ilçesinde açılan kalker ve taş ocakları nedeniyle yok olma tehlikesiyle karşı karşıya bulunan Saros Körfezi kıyısındaki, ‘Turizm Koruma ve Geliştirme Bölgesi ile Özel Koruma Bölgesi’ ilan edilen ve Bakanlığın ‘ÇED raporu gereksizdir’ kararı verdiği ormanlık alanlarla ilgili açılan davada mahkeme, ‘ÇED gereklidir’ kararı verdi. Keşan’a bağlı Mecidiye köyünün Saros Körfezi kıyısındaki ormanlık alan, […]
 • 05
  Gülen Yüzler Ekibi, Yüzleri Güldürmeye Devam Ediyor
  Köylerimizde ki okullara verdikleri destek ile öğrencilerin yüzlerini güldüren, Gülen Yüzlere Uzanan Eller ekibi bu kez İpsala Özel Yeni Hayat Bakım Merkezi’ni ziyaret ederek orada bulunan vatandaşların yüzünü güldürdü. Trakya Üniversitesi Uzunköprü Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, gönüllü öğrencileri tarafından hayata geçirilen “Gülen Yüzlere Uzanan Eller Projesi” sorumlusu Büşra Yılmaz, projeden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Yılmaz; “Aile, […]

YAZARLARIMIZ