Açık
 • EURO 4.33
 • DOLAR 3.65

Uzunköprü Belediyesi ve CHP…!

Uzunköprü Gazetesi olarak ilçede yayınlanan tek günlük gazete olmanın avantajını yaşadığımız gibi sorumluluğunu da taşıyoruz. Her ne kadar sosyal medya şu anda yazılı ve görsel basının önüne geçse de bizde bunun bilincinde olarak, haberi etkili, okunabilir, ilgi çekici hale getirerek gazetemiz ve sosyal medya hesaplarımızdan sizlerin beğenisine sunmaya çalışıyoruz. Haberlerimize karşı gösterdiğiniz ilgi, beğeniler doğru […]
Yazarlar - 10 Ekim 2017 13:51 A A

Uzunköprü Gazetesi olarak ilçede yayınlanan tek günlük gazete olmanın avantajını yaşadığımız gibi sorumluluğunu da taşıyoruz.
Her ne kadar sosyal medya şu anda yazılı ve görsel basının önüne geçse de bizde bunun bilincinde olarak, haberi etkili, okunabilir, ilgi çekici hale getirerek gazetemiz ve sosyal medya hesaplarımızdan sizlerin beğenisine sunmaya çalışıyoruz.
Haberlerimize karşı gösterdiğiniz ilgi, beğeniler doğru yolda olduğunuzu gösteriyor.
Bizde Uzunköprü Gazetesi olarak bu yolda ilerlemeye devam edeceğiz.
Son dönemde gazetemizde Uzunköprü Belediyesi ile ilgili önemli açıklamalar çıkıyor.
Bunlardan bazıları Belediye Başkanının kendi açıklamaları olduğu gibi bazıları da başkanın bu açıklamalarına karşı yapılan açıklamalar oluyor.
Kamuoyunda Uzunköprü Belediyesini çok eleştirdiğimiz şeklinde söylemler direk şahsıma hatta gazetemizdeki diğer çalışma arkadaşlarıma dahi söyleniyor.
Ancak biz bu haberleri yaparken herhangi bir art niyet içerisine girmeden, olmayanları olmuş, olanları da olmamış mücadelesi içerisine girmeden değerli okuyucularımızla paylaşıyoruz.
Gazete haberlerimizin detaylarını siyasilerin, kurum amirlerinin, belediye başkanın açıklamaları ve vatandaşımızın şikâyetlerini oluşturuyor.
Haberlerimize konu olan açıklamaların en can alıcı kısımları, en vurucu detaylarını çekip haber başlıklarımıza taşıyor, olayları ve söylemleri bir nakış işler gibi haberlerimize işliyoruz.
Bu duruma verebileceğim en güzel örneklerden biri de geçtiğimiz günlerde gerçekleşen Kent Konseyi ve sonrasında basına yansıyanlar oldu..
Toplantıda Uzunköprü Belediye Başkanı Enis İŞBİLEN bir konuşma yaptı.
Başkan İşbilen’in bu konuşması ilçede yayınlanan gazetelerin başlıklarına farklı farklı yansıdı. Konuşma aynı konuşma ancak gazetelerin kullandığı detaylar farklıydı.
Başkanın konuşması ile ilgili bir gazete; “Bütün Sorunların üstesinden Ancak Birlikte Olabilirsek Gelebiliriz.” diye başlık kullanırken, diğer bir gazete; “Uzunköprü Kent Konseyi Toplantısında Konuşulmayan Kalmadı” şeklinde bir başlık kullandı.
Uzunköprü Gazetesi olarak biz ise aynı konuşma ile alakalı olarak; “Uzunköprü Esnafı Festivalde Bize Destek Olmadı” başlığını kullandık.
Konuşma aynı konuşmaydı.
Ancak konuşmadan biz daha ilgi çekici olduğunu düşündüğümüz bir kısmı gazetemiz sayfalarına taşırken, diğer gazeteler ise kendisine göre daha çekici olduğunu düşündüğü bir kısmı haber olarak yapmıştı.
Zaten böyle olması da gerekiyor.
Gazeteler olaylara ne kadar farklı noktadan bakarsa o kadar güzellikle olur.
**** **** ****
Uzunköprü Belediye Meclisinin Ekim ayı toplantısı gerçekleşti.
Toplantıda gündem maddelerinden çok, toplantıdan sonra açıklanan Uzunköprü Festival Bütçesinin maliyeti damga vurdu.
Dile kolay 503 BİN TL (Yarım milyon TL)…
Bunu gazetelerine ilk işleyen gazeteyiz.
Festival bütçesinin maliyet kalemlerini başkan bey bizlere henüz iletmediği için sizlerle paylaşamadık.
Bize vermediği gibi Belediye Meclis Üyelerine de vermemiş.
Gerçi AK Parti’li belediye meclis üyeleri başkan Enis İŞBİLEN’den maliyet rakamlarını detaylı istemişti ancak henüz onlara da bu liste ulaşamamış.
Kargo’ya verseler 3 günde ellerinde olur.
Demek ki posta daha belediyeden çıkmadı anlaşılan.
Neyse bana ne ya isteyen AK Parti’liler, vermeyen CHP’li belediye başkanı…
Adam vermez kime ne bundan….!
**** *** ****
Hatırlanacağı üzere Uzunköprü Belediye Başkanı Enis İŞBİLEN; “Logomuz günün şartlarına göre değil, belediyemizi temsil etme noktasında yeterli değil, günün şartlarına uygun olarak yeni logo çalışması yapacağız. ” Diyerek bir logo yarışması açmıştı.
Logo yarışmasından sonra yarışmayı kazanan logonun çalıntı olduğu ortaya çıkmış ve başkan İŞBİLEN; “Kurumsal Logo Yarışması’nda birinci olan logonun şartname kurallarına uymadığı için birinciliği elinden alınmış ve yarışma iptal edilmişti.” demişti
Aradan geçen 1 yılı aşkın süreden sonra logo ile alakalı olarak hiçbir çalışma yapılmadı.
Oysa Uzunköprü Belediye Başkanı Enis İŞBİLEN’in ifadesine göre logomuz ömrünü tamamlamıştı ve bize yeni bir logo gerekliydi.
Peki yarışmayı bana göre eline yüzüne bulaştıran Uzunköprü Belediyesi ömrünü tamamladığını başkanı tarafından ifade edilen logo hakkında bir çalışmaya imza attı mı ?
Şimdi Burada sorulacak iki soru ortaya çıkıyor.
Yeni bir logoya ihtiyaç varsa niçin 1,5 senedir logo çalışması yok ?
Yeni bir logoya ihtiyaç yoktu o zaman niçin yarışma düzenlendi ?
*** *** ***
Cumhuriyet Halk Partisi köylerde bugünden başlayan ve 15 Ekim Pazar günü mahallelerde yapılacak bir delege seçimine gidiyor.
CHP’ye kayıtlı olan yaklaşık 1.700 üye ilçe yönetimine seçecek 430 delegeyi belirleyecek.
Son günlerde bu delege seçimi CHP içerisinde öyle bir hal aldı ki sanki delege seçimi değil belediye başkanlık seçimi…
CHP’liler sanki karşılarında başka partiden aday varmışçasına çalışıyor, liste delme savaşına giriyor.
Listeler renk renk…
Beyaz, Kırmızı, Mavi…
Ama ne gerek var parti içinde o kadar söylenmeye, kalp kırmaya. Sonuçta Pazar gününden sonra yine birbirine bakacak olan sizlersiniz…
Siz kendi içinizde böyle yaparsanız diğer partiler vay haline….
CHP’ne Uzunköprü’ye hayırlısı olsun…

Yazarlar - 13:51 A A
BENZER HABERLER

POPÜLER HABERLER

 • 01
  Delegesi Başkanına Koştu
  AK Parti Uzunköprü İlçe kongresine parti genel merkezinden aldığı güç ile tek liste ile giren İlçe Başkanı Çağatay Yılmaz’a, partililerde kongrede sağladığı yoğun katılım ile desteğini gösterdi. Erken saatlerde ilçe merkez ve köylerinden gelerek kongrenin gerçekleşeceği solonu dolduran partililerin yanı sıra, tek liste olmasına rağmen 400 delegenin oy kullanma hakkının bulunduğu AK Parti Uzunköprü ilçe […]
 • 02
  Madam NİNO bu seferde Keşan’da yakayı ele verdi
  Yaklaşık 18 gün önce ilçemiz Cumhuriyet mahallesinde 2013 yılından beri ilçe de vizesiz olarak ikamet ettiği tespit edilen Madam Nino lakaplı yabancı uyruklu kadın, Uzunköprü İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekiplerin düzenlediği operasyon sonrasında yakalanmış ve ardından sınır dışı edilme istemi ile Edirne Göç İdaresi Müdürlüğüne sevk edilmişti. Hakkında, yut dışından gelen yabancı uyruklu kadınlara iş […]
 • 03
  Emniyet Müdürü Mustafa Tekin’e Sevgi Seli
  Uzunköprü Emniyet Müdürlüğü görevine atandığı ilk andan itibaren, Uzunköprü’de ki emniyet sorunları tespiti konusunda yaptığı çalışmalar ile saptadığı, ayrıca vatandaşlar tarafından dile getirilen sorunların giderilmesi noktasında vakit kaybetmeden harekete geçen Uzunköprü İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Tekin, kısa sürede Uzunköprülülerin takdirini kazandı. İlk iş olarak ilçe merkezinde faaliyet gösteren ve yabancı uyruklu kadınların yoğun bir şekilde […]
 • 04
  Kılıçdaroğlu, 3 Kasım’da Uzunköprü’de
  Uzunköprü Belediye Başkanı Enis İşbilen; “Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nu ilçemizde ağırlamaktan onur duyacağız.” CHP Edirne İl Başkanı ve Edirne’nin CHP’li belediye başkanları önceki gün Ankara’ya giderek CHP Grup toplantısına katıldıktan sonra Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nu TBMM’ deki makam odasında ziyaret ettiler. 3 Kasım’da Edirne il Başkanlığı Binasını ve CHP’li belediye başkanlıklarının hizmetlerinin açılışını yapacak olan […]
 • 05
  Halk Toplantısı Küçük Şehşuvarbey’de yapıldı
  İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğü’nün Genelgesi gereği, kolluk kuvvetleri, kamu görevlileri, sivil toplum örgütlerinin temsilcileri, kuruluşların yöneticileri, muhtarlar ve vatandaşlarımızın katılımıyla her ay düzenli olarak ayrı bir yerde yapılması planlanan “Halk İle Buluşma Günü” toplantılarının Ekim ayı toplantısı dün Küçük Şehşuvarbey mahallesinde gerçekleşti. Mahalle sakinlerinin büyük ilgi gösterdiği toplantıya; Kaymakam Kemal Yıldız, Uzunköprü Belediye […]

YAZARLARIMIZ