16° Parçalı az bulutlu
 • EURO
 • DOLAR

UZUNKÖPRÜ CHP’DE HESAPLAR SİL BAŞTAN YAPILACAK

Milletvekili Ediz Ün, Genel Başkanın PM anahtar listesinde yer aldı, Başkan Gürkan’dan “güne dair, geceye not” paylaşımı geldi. Kurultay öncesi Edirne Belediye Başkanlığı hayalleri kuran Başkan Özlem Becan’ın, şimdi Uzunköprü adaylığı bile tartışılmaya başlandı. Manisa Milletvekili Özgür Özel’in, Kemal Kılıçdaroğlu karşısında Cumhuriyet Halk Partisi Genel başkanlığı seçiminde zaferler ayrılmasıyla birlikte Edirne siyasetinde kartlar yeniden karılmaya […]
Gündem - 07 Kasım 2023 11:55 A A
 • Milletvekili Ediz Ün, Genel Başkanın PM anahtar listesinde yer aldı, Başkan Gürkan’dan “güne dair, geceye not” paylaşımı geldi.

 • Kurultay öncesi Edirne Belediye Başkanlığı hayalleri kuran Başkan Özlem Becan’ın, şimdi Uzunköprü adaylığı bile tartışılmaya başlandı.

Manisa Milletvekili Özgür Özel’in, Kemal Kılıçdaroğlu karşısında Cumhuriyet Halk Partisi Genel başkanlığı seçiminde zaferler ayrılmasıyla birlikte Edirne siyasetinde kartlar yeniden karılmaya başladı. Kemal Kılıçdaroğlu’nun A takımında yer alan Milletvekili Faik Öztrak ve gazeteci İmambakır Üküş gibi isimlere yakınlığı ile bilinen Belediye Başkanı Özlem Becan’ın, CHP’de yaşanan değişimle birlikte eli zayıflarken, daha şimdiden kamuoyunda 2024 seçimlerinde aday olmasının bile hayal olduğu konuşulmaya başlandı.

BECAN İÇİN UMUTLA BAŞLAYAN KURULTAY HÜSRANLA BİTTİ

Her fırsatta Kemal Kılıçdaroğlu’na açık destek veren Uzunköprü Belediye Başkanı Özlem Becan, bunun mükafatı olarak Kılıçdaroğlu cephesince kurultay divanına aday gösterilerek divanda görev almıştı.

Genel başkanlık yarışını Özgür Özel’in kazanması ile birlikte siyasi güç olarak büyük bir yara alan başkan Becan’a, üstüne üstlük bir türlü yıldızının barışmadığı Edirne Milletvekili Ediz Ün’ünde CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in PM anahtar listede yer alması parti içinde ki gücünün tükenmesi olarak yorumlandı.

EDİZ ÜN, “SİZİ BU BELADAN KURTARMAK İÇİN ANKARA’DAYIM”…DEMİŞTİ

Hatırlanacağı üzere Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Edirne Milletvekili Ediz Ün’ün 11 Ekim gecesi sosyal medya hesabı üzerinden Uzunköprü’ye yönelik  yaptığı paylaşımda ; “Sevgili Uzunköprülü hemşerilerim, Sizi bu beladan kurtarmak için Ankara’dayım. Sizlere söz. Martın sonu bahar.”  cümlesine yer vermiş, söz konusu paylaşımda Belediye Başkanı Özlem Becan’ı kastettiği günlerce konuşulmuştu.

Belediye Başkanı Özlem Becan’ın CHP’ye büyük zararlar açtığını hemen hemen her ortamda yakın çevresine ifade etmekten çekinmeyen, hatta bu yönde gazete beyanat dahi veren Ediz Ün’ün genel başkanın anahtar listesine girecek kadar etkili olmasının  Becan’ın adaylığında ki en büyük engel olarak gösterilmeye başlandı.

BAŞKAN GÜRKAN’DAN “GÜNE DAİR” PALAŞIMI GELDİ

Kurultayın Özgür Özel’in zaferiyle tamamlanmasıyla birlikte Milletvekili Ediz Ün’ün ardından gözlerin çevrildiği diğer isim olan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’da sosyal medya üzerinden ses getiren bir paylaşıma imza attı.

Özel’in zaferiyle birlikte  Belediye Başkanı Özlem Becan’la özdeşleşen “güne dair” paylaşımı bu kez Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’dan geldi.

Kurultay sevinci yaşayan Özgür Özel taraftarlarının videosunu sosyal medya hesabı üzerinden “Güne dair; Geceye Not” açıklamasıyla paylaşan Başkan Gürkan’ın söz konuşu paylaşımı Başkan Becan ile hesaplaşma çağrısı olarak algılandı.

GÜRKAN “HADİ DEĞİŞİM” DİYEREK İLK SİNYALİ VERMİŞTİ

Geçtiğimiz Eylül ayında gerçekleşen il kongresinde Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’a karşı adete savaş açan Uzunköprü Belediye Başkanı Özlem Becan,  Gürkan’ı mafya ile ilişkilendirerek, ‘Mafyayı Edirne Siyasetinden temizleyeceğiz’ gibi ifadeler içeren ve büyük yankı uyandıran bir konuşma gerçekleştirmişti. Becan’ın yapmış olduğu söz konusu konuşmayı genel merkez talimatıyla hatta bizzat Faik Öztrak’ın danışmanları tarafından kaleme alındığına yönelik iddialar uzun süre kamuoyunu meşgul etmişti.

Aynı gün Gürkan’da yaptığı konuşmada Becan’a ithafen , “Yönettikleri yerleri aile çiftliği haline getirenleri değiştireceğiz! Baba, oğul eş kardeşi dolduranları değiştireceğiz! Arkadan iş çevirenleri değiştireceğiz! CHP’ye yakışmayan iş yapanları değiştireceğiz. Kısaca değişim mi? hadi değişim!” ifadelerini kullanmıştı.

Yaşanan bu durumla alakalı olarak kurultay sonucunun ardından  Uzunköprü Belediye Başkanı Özlem Becan’ın son dönemde bir alışkanlık hale getirdiği “Güne dair” isimli sosyal medya paylaşımlarına Recep Gürkan’dan imalı bir göndermeli paylaşım geldi.

Gürkan Özgür Özel’in genel başkanlığını ilan etmesi ile sosyal medya hesabından manidar bir paylaşım yaptı. Becan’ın sıkça kullandığı ‘güne dair’ başlığı ile yaptığı paylaşımına, Özel destekçilerinin kurultaydaki büyük sevincini gösteren bir video eklemesi Gürkan’ın da bu süreçte Özlem Becan’ın adaylığın dair süreçte karşısında olduğuna net şekilde ortaya koydu.

Gündem - 11:55 A A
BENZER HABERLER

POPÜLER HABERLER

 • 01
  CHP’DE BAŞKAN ADAY ADAYI YAYALAR DEĞİŞİMİ İŞARET ETTİ
  Cumhuriyet Halk Partisi Uzunköprü belediye başkan aday adayı Av. Edip Can Yayalar, 30 Aralık Perşembe günü parti binasında basın toplantısı düzenledi. CHP içerisinde muhalif isimlerin oluşturduğu Çalışma Kurulu üyelerinin yoğun bir destek verdiği toplantıda,  STK Başkanları, parti dışından kendisine destek vermek isteyen dostları ve partililerine hitap eden  Belediye Başkan aday adayı Av. Edip Can Yayalar […]
 • 02
  AK PARTİ’DE BAŞKAN ADAY ADAYI KIR SAHA ÇALIŞMALARINA  STK’LAR İLE BAŞLADI
  32 yıllık belediye tecrübesinin ardından AK Parti  Belediye başkan aday adayı olabilmek için emekliye ayrılan Kazım Gürkan Kır, diğer aday adayları ile birlikte Ak Parti İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen aday adayı tanıtım toplantısının hemen ardından çalışmalarına başladı. STK başkanları ile bir araya geldiği gözlenen Kır, ilk olarak Ticaret Borsası Başkanı Egemen Aslan, Ziraat Odası Başkanı […]
 • 03
  AHİRET HAYATI
  Dostlar bugün sizinle çok farklı bir konuda halleşmek isterim. Yaşadığımız dönemi hız ve haz dönemi olarak isimlendirsek yeridir. Zamanı çok hızlı bir şekilde tüketiyoruz. Bir bakmışsın pazartesi başlıyor, hemen cuma günü gelmiş, hafta tamamlanmış oluyor, saatler, günler, haftalar, aylar, seneler hızla tükeniyor, aslında tükenen bizim ömrümüz. Bu arada sevdiklerimiz, dostlarımız, bir bir aramızdan ayrılmaktadırlar. Gidenler […]
 • 04
  KIRMAN, 2019’DA YARIM KALAN HİKAYESİNİ TAMAMLAMAK İÇİN YOLA KOYULDU
  Adalet ve Kalkınma Partisinin Uzunköprü’de ki  etkili ve sevilen isimlerinden biri olan Mutlu Kırman, 2024 yılında yapılacak yerel seçimlerde İl Genel Meclis Üyeliği için aday adayı başvurusunu yoğun bir destekçi kitlesiyle beraber yaptı. 2019 yerel seçimlerinde Ak Parti 2. Sıra İl Genel Meclis Üyesi olmasına rağmen az bir oy farkıyla seçilemeyen Mutlu Kırman, yarım kalan […]
 • 05
  SINIR ÖTESİ İŞ BİRLİĞİ PROGRAMLARI KAPSAMINDA  BELEDİYEMİZDEN 1 MİLYON AVRO’LUK 4 BAŞVURU
  Uzunköprü Belediyesi tarafından geride bıraktığımız aylarda Avrupa Birliği destekli Interreg-IPA Bulgaristan-Türkiye Sınır Ötesi İşbirliği Programı kapsamında başvurusu yapılan hibe projelerine dair ilk değerlendirmenin olumlu olduğu öğrenildi. Uzunköprü Belediyesi tarafından Avrupa Birliği destekli Karadeniz Havzasında Sınır Ötesi İşbirliği Programında 2023 yılında açılmış olan proje teklif çağrısı kapsamında sunulan üç projenin, programın ilk idari ve uygunluk değerlendirme […]

YAZARLARIMIZ