• EURO 4.65
 • DOLAR 3.92

Yeni Devlet Hastanesi Projesi Gün Sayıyor

AK Parti Uzunköprü İlçe Başkanı Çağatay Yılmaz; “Uzunköprülülerin hak ettiği hizmeti daha iyi vermek adına yeni hastane projemizi hayata geçirmek için çalışıyoruz”   Uzunköprü’de uzun süredir yapımı gündemde olan yeni devlet hastane projesi ile ilgili olarak AK Parti Uzunköprü İlçe Başkanı  Çağatay Yılmaz, önemli açıklamalarda bulundu. Başkan Yılmaz, Milli Emlak Genel Müdürlüğü tarafından Sağlık Bakanlığı’na İlçe […]
Gündem - 02 Ekim 2017 11:43 A A

AK Parti Uzunköprü İlçe Başkanı Çağatay Yılmaz; “Uzunköprülülerin hak ettiği hizmeti daha iyi vermek adına yeni hastane projemizi hayata geçirmek için çalışıyoruz” 

 Uzunköprü’de uzun süredir yapımı gündemde olan yeni devlet hastane projesi ile ilgili olarak AK Parti Uzunköprü İlçe Başkanı  Çağatay Yılmaz, önemli açıklamalarda bulundu.

Başkan Yılmaz, Milli Emlak Genel Müdürlüğü tarafından Sağlık Bakanlığı’na İlçe Devlet Hastanesi yapılmak için 2 yıl süre ile ön tahsisi yapılan 44.445,50 metre kare yüzölçümlü taşınmaz ile ilgili bakanlık nezdinde çalışmaların tüm hızıyla devam ettiğini belirtti.

Yeni devlet hastanemizin yakın zaman önce gerçekleşen proje ihalesinin itiraz süresinin sona erdiğini ifade eden İlçe Başkanı Çağatay Yılmaz; “Tamamlanan proje ihalesi ve sonrasında ki itiraz bekleme süresinin sona ermesinin ardından bu hafta içerisinde Sağlık Bakanlığı yetkilileri fizibilite çalışması için ilçemize gelecek.” dedi.

AK Parti Uzunköprü İlçe Başkanı Çağatay Yılmaz gazetemiz muhabiri Okan Yavaşer’e yapımı düşünülen ilçe devlet hastanesi projesi hakkında yapmış olduğu açıklamada şu bilgilere yer verdi.

“Uzunköprü’de devlet hastanesi en iyi standartlara getirdik ancak bu durum yeni devlet hastanesi için bir engel teşkil etmemektedir. AK Parti iktidarı olarak ilçemizde devlet yatırımların gelmesi noktasında mücadeleden vazgeçmeyerek ilçemize birçok yatırım kazandırdık ve kazandırmaya devam edeceğiz.  Özellikle sağlık alanında tüm ülkemiz genelinde yayılan reformlar ilçemizde de ciddi şekilde hissedildi. Sağlıkta yıllardır geri kalan ilçe hastanemiz şu anda aldığı büyük destekler sayesinde sadece ilimizde değil, bölgemizde söz sahibi olmuştur. Bizler devlet hastanemize desteğimizi sürdüreceğiz. Özelikle yoğun bakım ünitemizi 3. Basamak yoğun bakım ünitesi olarak hizmet vermesi hastanemizi ileri seviyeye taşıdı. Artık başta Edirne Tıp Fakültesi olmak üzere, bölgede bulunan birçok hastaneden hastalar bizlere geliyor. Çünkü onlarda ne varsa bizde de var. Ancak bu bizlere yetmez. Bir taraftan Hastanemizin mevcut durumunu güçlendirirken, bir taraftan ise yeni hastane projemizi hayata geçirmek için çalışıyoruz. Bir süre önce Milli Emlak Genel Müdürlüğü tarafından Sağlık Bakanlığı’na İlçe Devlet Hastanesi yapılmak için 2 yıl süre ile ön tahsisi yapılan 44.445,50 metre kare yüzölçümlü taşınmaz ile ilgili çalışmalar hız kesmeden devam ediyor. Tamamlanan proje ihalesi ve sonrasında ki itiraz bekleme süresinin sona ermesinin ardından bu hafta içerisinde Sağlık Bakanlığı yetkilileri fizibilite çalışması için ilçemize gelecek. Uzunköprülülerin hak ettiği hizmeti daha iyi vermek adına yeni hastane projemizi hayata geçirmek için çalışıyoruz. Hükümetimizin yatırımları ilçemizde devam edecektir.”

Gündem - 11:43 A A
BENZER HABERLER

POPÜLER HABERLER

 • 01
  Trakya’nın yurtdışı sevdalısı belediye başkanı kim?
  İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun 2 yıl içerisinde, 185 çıkış yaparak toplam 557 gün yurtdışında kaldığını söylediği muhalefet partili ilçe belediye başkanının, Trakya’dan olduğu iddia edildi.
 • 02
  Trenlerini Geri İstiyorlar
  Demirtaş Mahallesi sakinleri; Verilen Sözlerin Tutulmasını İstiyoruz.
 • 03
  UZTB’den, üreticilere toprak ıslahı konferansı
  Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi (NKÜ) Ziraat Fakültesi, Toprak Bilimi ve Bitki Besleme Bölümü Öğretim Üyesi Yard. Doçent Dr. Korkmaz BELLİTÜRK’ ün “TOPRAK ISLAHINDA ORGANİK MADDENİN ÖNEMİ” konulu konferansı 23 Kasım 2017 Perşembe (bugün)  günü Saat 14.00’ te Uzunköprü Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi Konferans Salonu’nda gerçekleşecek. Gerçekleştirilecek olan konferans öncesi bir açıklama yapan Uzunköprü Ticaret Borsası […]
 • 04
  Ders Zili Bu Kez Huzur Evinde Çaldı
  İlçemizde son dönemde gerçekleştirdiği projeler ile adından övgü ile söz ettiren Uzunköprü İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü başlatılan “Bize Her Yer Derslik” projesinin dördüncü dersi dün Uzunköprü Huzur Evinde, Hüseyin Çorum Sağlık Meslek Lisesi öğrencilerine verildi. Uzunköprü İlçe Mili Eğitim Müdürü Eralp Akman, Milli eğitim şube müdürü Özcan Güner, Okul Müdürü Serdar Güngör’ün   katıldığı derste, Sağlık […]
 • 05
  İşbilen, ilçemiz trafik sorununa bilimsel çözüm arıyor
  Uzunköprü Belediye Başkanı. Enis İŞBİLEN, yeni yerleşim alanlarının açılması ve mevcut ticari merkezlerin tarihi köprü ve eski yerleşim alanlarında yoğunlaşması sebebiyle araç trafiğinde oluşan sıkıntılara teknik ve bilimsel yollardan çözüm üretilmesi için İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi Dekanlığı’na gidecek. İŞBİLEN, İTÜ İnşaat Fakültesi’nin Ulaştırma ve Trafik Kürsüsü hocaları tarafından oluşturulacak bir heyetle mevcut yollarda ve […]

YAZARLARIMIZ